Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldön élek mégis adót...

Külföldön élek mégis adót kell fizetnem a Navnak? Ez mióta jogos?

Figyelt kérdés
Már két éve külföldön élek, anno vittem be az Oephez egy E104-es nyomtatványt és a Nav-hoz is bementem, ahol azt közölték nem kell semmi mást tennem. Ez történt 2012-ben. Ehhez képest idén kaptam egy levelet, hogy egészségügyi hozzájárulást kell fizetnem.(szüleim vették át az első levelet, egy másik levél pedig pont akkor jött amikor otthon voltam nyaralni, azt én vettem át) Ezt visszamenőlegesen is meg akarják velem fizettetni. Amikor ide kijöttem bejentettem, magam az itteni hivatalban, hogy itt élek életvitelszerűen. Erről nem kaptak papírt papírt a magyar hatóságok? Milyen lehetőségeim vannak?

#külföld #NAV #egészégügyi hozzájárulás
2014. júl. 15. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Esetleg szépen elmész a NAV-hoz (telefonon érdeklődhetsz, hogy esetleg kell-e nálatok külön időpontot kérni) és elmondod higgadtan (!!!), hogy mi a helyzet. Viheted is magaddal az "igazolást" arról, hogy kint biztosított voltál. Majd ezután az alkalmazott elmondja hogy mik a lehetőségek. Ha továbbra is fizetned kell, kérdezz rá, hogy lehetne-e részletben törleszteni. Hirtelen ennyi.
2014. júl. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Higgadt vagyok, csak bosszantó ez a dolog. Persze biztosított vagyok idekint, erről papírom is van.
2014. júl. 15. 17:09
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Ha a magyarországi lakcímről nem jelentkeztél ki, a személyit nem adtad le, akkor ez történik!


[link]

2014. júl. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha kijelentkeztel az OEP-nel akkor nem kovetelhetnek toled semmit.
2014. júl. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Melyik ország? Mert más vonatkozik az EGK országokra és a nem EGK országokra.

Mielőtt kimentél, milyen módon volt rendezett a jogviszonyod?

A NAV az első levélben nem eü. szolgáltatási járulék fizetésre (főleg nem az általad írt eü. hozzájárulás fizetésre, mert az teljesen másra vonatkozik) szólít fel, hanem a jogosultságod tisztázására.

Mi volt pontosan (szóról szóra) az első levélben?

Mikor érkezett?

Mikor és mit válaszoltatok rá?

Arról, hogy te bejelented magad valahol külföldön, a magyar hatóságok nem kapnak papírt. Az itthoni hivatalok sem jelentgetik a NAVnak, hogy te hol létesítettél lakcímet/tartózkodási helyet.

Az, hogy mit tehetsz, attól függ, hogy mik a válaszok a fenti kérdésekre.

2014. júl. 16. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ausztria.

Sajnos minden levelet ott hagytam a szüleimnél, legközelebb majd csak több, mint egy hónap múlva megyek. Akkor visszatérünk majd rá.

2014. júl. 16. 12:23
 7/9 anonim válasza:
A lakcímről is ki kell jelentkezni és le kell adni a lakcím kártyát az okmányirodában. Másképpen úgy veszik, hohy Mo-on is fizetni kell. Semmiképpen ne fogadd el a fizetési kötelezettségedet, mivel ha más Eu országban fizettél és az bizonyítani tudod, akkor azt el kell fogadniuk. Pláne, ha jelezted feléjük már korábban. Amúgy ez egy nagy csaló, hazug banda. Engem is szívattak, nem elég külföldön fizettem biztosítást, de még e mellett gyereket is szültem és a kismama időszakomra is be akarják hajtani a pénzt. Szánalmasak!!!
2014. júl. 18. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"A lakcímről is ki kell jelentkezni és le kell adni a lakcím kártyát az okmányirodában. Másképpen úgy veszik, hohy Mo-on is fizetni kell."


Ez nem igaz.

2014. júl. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy ki kell jelentkezni.

Egyszerűen csak viszed az osztrák igazolásodat- lehet, hogy jópárszor még kileveleznek, de egyszer abbahagyják, mert nem jogos.


tapasztalatból mondom és van magyarországon ingatlanom, ahová be vagyok jelentve, sőt másik is, ami i van adva- még sem kell eü. hozzájárulást fizetnem.

(Németországban élek)

2014. júl. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!