Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Autószerelő vagyok, kevés...

Pazza kérdése:

Autószerelő vagyok, kevés pénzt keresek napi 8 órában, azon gondolkodtam, hogy másod állást kéne csinálni egyéni vállalkozóként, mint autókereskedő. Milyen Vállalkozási formában nyissam meg?

Figyelt kérdés
Általán adózásban gondolkodom, Milyen vállalkozási formában nyissam meg a kereskedést, hogy csak akkor kelljen fizetnem ha bevételem van, illetve katás adózást azért nem szeretném mert azt minden hónapban fizetni kell még akkor is, ha nincs bevételem. Mekkora az adó mértéke?

2014. júl. 20. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyi a kezdőtőkéd? Mert ez nagyban lehatárolja a vállalkozási formát is.
2014. júl. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jelenleg minden vállalkozási formánál kell havonta rendszeresen fizetni (pl. u.n. TB járulék, meg kamarai tagdíj, meg biztosítás stb.) akkor is, ha nincs bevételed.
2014. júl. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
500-700 000 ft
2014. júl. 20. 19:57
 4/5 anonim ***** válasza:

36 órát elérő jogviszony mellett akár nullás ev vagy társas vállalkozó is lehet, előző.

Kérdező, autókereskedés ennyiből nem lesz.

2014. júl. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

kis autókkal kell kezdeni. Ha elosztva az egészet havi + 50.000 vagy akár 100.000 a zsebembe bír maradni már akkor megérte!

De a megszerzett jövedelmem után mennyi adót kell fizetni?

ha mondjuk eladok egy autót 1 millióért és vettem mondjuk 600+100 ráfordítással! a haszon 300.000 ft

Mennyit kell ezután adóznom?

2014. júl. 20. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!