Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha 50.750 az éves jövedelmem...

Ha 50.750 az éves jövedelmem (diákmunka,1 hónap, heti 20 óra), akkor mennyit vonnak/vonhatnak le?

Figyelt kérdés

Közmunkáról van szó. 25 év alatti vagyok (/18), máshol még nem dolgoztam.


50750 a bruttó keresetem, azt mondták 33241 Ft-ot kaphatok nettóként.


A kérdésem még az is lenne, hogy létezik-e még az a 600.000 Ft-os éves jövedelemre vonatkozó határ/adósáv, ami alatti éves jövedelem adómentes? Ha igen, akkor én ebbe a kategóriába tartozom?



2014. aug. 1. 13:26
 1/5 A kérdező kommentje:
Az is elképzelhető, hogy nem diákmunkásként lettem bejelentve. Mivel 18 elmúltam, lehetséges hogy munkakeresőként vettek fel oda, ugyanis volt 2 nap szabadságom.
2014. aug. 1. 13:27
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs olyan jogi fogalom, hogy diákmunka. Ha diákszövetkezeten keresztül dolgozol, akkor 16% adót vonnak le. Egyéb esetben 34.5%ot.
2014. aug. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Így van!


600 ezer forintos adómentes jövedelemhatár sose volt munkaviszonynál, most is kizárólag ingóságértékesítés esetén létezik, ha magánszemélyként teszed azt.

2014. aug. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Elméletileg adókedvezményt kaptunk. Adón kívül levonták a nyugdíjjáradékot és egyebeket...
2014. aug. 1. 16:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Adókedvezményt csak úgy nem adnak.


Ha jól összeszámolom 2-féle van, amit év közben is lehet érvényesíteni az adóelőlegek meghatározásánál.

1./ Családi kedvezmény: Ez akkor jár, ha a háztartásodban gyermeket nevelsz

2./ Személyi kedvezmény: Ez azoknak jár, akik valamilyen betegséggel, fogyatékossággal rendelkeznek.


Ha Neked egyik sincs, akkor biztosan nem kaptál adóval kapcsolatos kedvezményt.:)

2014. aug. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!