Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 15 éves vagyok most jelentekez...

15 éves vagyok most jelentekeztem diákmunkára nyárra, Árufeltöltésre. Mennyi az esély hogy velvesznek és kb mennyit fizetnének egy hónap 8óra per napért?

Figyelt kérdés

2012. jún. 7. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kaptál semmi infót róla? Általában ott helyben megmondják hogy van e hely, mehetsz-e, mennyi a bér, mely napokon lehet menni...mindenhol máshogy van, a diákszövetkezetet kérdezd inkább.
2012. jún. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem fognak alkalmazni.Ennek egyszerű oka van.Nem vagy 16 éves. Ugyanis legálisan 16 éves kortól lehet menni dolgozni.
2012. jún. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
utolsó! Rosszul tudod. A szünetben 15 éves kortól lehet munkát vállalni, szülői engedéllyel.
2012. jún. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

tegnap 23:41

igen,de nem mindegy milyen munkakörben.

Szülői engedéllyel dolgozhat mint modell vagy manöken vagy rádiós vagy statiszta színész stb..

2012. jún. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem sem lehet 8 órát dolgoznia egy 15 évesnek. Na, meg az sem mindegy, hogy milyen árut kell feltölteni. Vegyszerekkel biztos nem foglalkozhat. Meg emelnie sem lehet, nehogy meghúzódjon a háta. Meg létrára sem igen állhat.
2012. jún. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Nyáron egy SPARba vagy hasonlóba simán mehet áru feltölteni 8 órát.
2012. jún. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azoknak, akik azt írják, hogy 15 éves nem vállalhat munkát:


"Munka Törvénykönyve."


(4) Munkaviszonyt létesíthet - az (1) bekezdéstől eltérően - a tizenötödik életévét betöltött, általános iskolában, szakiskolában, középiskolában nappali rendszerű képzés keretében tanulmányokat folytató tanuló az iskolai szünet alatt.


75. § (1)129 Nőt és fiatal munkavállalót nem szabad olyan munkára alkalmazni, amely testi alkatára, illetve fejlettségére tekintettel rá hátrányos következményekkel járhat. Azokat a munkaköröket, amelyekben nő vagy fiatal munkavállaló nem, vagy csak meghatározott munkafeltételek biztosítása esetén, illetve előzetes orvosi vizsgálat alapján foglalkoztatható, jogszabály határozza meg.


129/A. §331 (1) A fiatal munkavállaló munkaideje legfeljebb napi nyolc óra, illetve heti negyven óra lehet. Fiatal munkavállaló esetében egy hétnél hosszabb munkaidőkeret nem alkalmazható.


(5)332 A fiatal munkavállaló éjszakai munkára, rendkívüli munkavégzésre, valamint ügyeletre, illetve készenlétre nem vehető igénybe.

2012. jún. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
45%

Ha minden jól sikerül,engem sörözőbe vesznek fel pultosnak,és szintél 15 vagyok. szülői engedéllyel szerencsére sok helyen kaphatsz munkát, csak még most jelentkezz,mert hamar betöltik a helyeket :s

15/L

2012. jún. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!