Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Negyedéves áfásként utalhatok...

Negyedéves áfásként utalhatok havonta áfát előre?

Figyelt kérdés

Főállású katás, áfás vállalkozás indításában gondolkozom. Negyedévente kellene ugye áfát fizetnem, de tartok attól, hogy esetleg nem tudom megállni és elköltöm időközben az áfa összeget is.

Csinálhatok-e olyat, hogy mondjuk minden hónapban megnézem az előző havi számláimat (bejövő, kimenő), megtippelem az áfa tartalmat és azt előre elutalom, hogy ne kelljen tartogatnom a számlán? A negyedév végén pedig a könyvelő megcsinálná szakszerűen és akkor nekem már csak a különbözetet kéne elutalni.

Ha ez így megy, akkor hova, milyen módon, milyen közleménnyel kell utalni, kell-e valamit tennem, bejelentenem ehhez?



2014. aug. 4. 11:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Utalhatsz nyugodtan bármikor, bármelyik adónemre.

A szakképzési hozzájárulást most pl. havonta kell fizetni, de én elutalom előre majd 1 évre (nem agy nagy összeg, az utalási költsége viszont az 1 évinak is annyi, mint az 1 havinak)

2014. aug. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sehova nem kell bejelenteni, ezt bármikor bármelyik adónemmel kapcsolatban megteheted. Az adószámod tüntesd fel elsősorban az utalás közlemény rovatában. A bankszámlaszámból tudni fogják, hogy mit utaltál, hiszen adónemenként van külön bankszámlaszám.

A könyvelő megmondja a bankszámlaszámot, ahova utalhatod.

2014. aug. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!