Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit lehetne tenni ebben a...

Mit lehetne tenni ebben a helyzetben? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egy ideje albérletben lakom Budapesten, nem jelentett be a főbérlő. Havi 40 és 45 ezer forint közötti összeget fizetek rezsivel együtt,de számlát meg nem láttam se nem kaptam csak kéri a havi fix összeget.

Jelenleg ott tartunk, hogy nekem ebből meg alapjáraton a viselkedéséből (ami embertelen, kb élni nem hagy) elegem lett és költöznék el. Viszont ő kiakar rakni egyből még az 1hónap időt sem kapom meg.

Ha felnyomom a főbérlőt a NAV-nál, milyen büntetésre számíthat és én megüthetem vele a bokámat?


2014. aug. 5. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Őt adócsalásért fogják vizsgálni, már ha be tudod bizonyítani, ugyanis semmilyen papír nincs róla, a te szavad meg nem hiteles egy per során.

De ha mégis, akkor téged is elővesznek szintén adócsalás miatt.

2014. aug. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Őt miért vennék elő?

Neki nincs adózási kötelezettsége. Ő kötött egy szerződést.


Nah most a kérdés, van e írásbeli szerződés. Ha van, akkor tiszta sor, ha nincs, akkor szóbeli, ami mondjuk nehezebb.


Kirakni elméletileg nem tud, szerencsére(vagy sokszor épp balszerencsére) a törvény az albérlőt védi. Te hívhatsz rendőrt amikor a cuccaidat kezdi el kipakolni, tanúkkal lakókkal esetleg tudod bizonyítani, hogy te ott bérlő vagy, azaz rendszeresen ott laksz. Így ha kicsit hosszabban is, de lehet bizonyítani, hogy van köztetek megállapodás, azaz szerződés.


Az pedig kizárólag a bérbeadó problémája, hogy ő nem adózza le a pénzt a nav felé.


Az viszont a te problémád lesz, hogy amilyen felelőtlen vagy gondolom, nem írtok papírt az átadott pénzről, tehát utólag még követelheti is az elmaradott albérleti díjakat meg közüzemi számlákat. A fagyi ekkor visszanyalna.

2014. aug. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pontosan úgy van, ahogy az előző válaszoló írta.


Ráadásul Te azt nem tudhatod, hogy adózik utána, vagy sem. Attól, hogy Neked nem ad róla semmi átvételit, még lehet, hogy fizet utána adót, és rendesen be is vallja.


Szóval, nem könnyű eset...

2014. aug. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Írtunk szerződést a beköltözés előtt, szóval van papírom arról, hogy ott lakom.
2014. aug. 5. 21:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, értem, de arról is van papírod, hogy meghatározott időközönként fizetted a bérbeadónak a bérleti díjat?


Ha nincs, és tanúd sincs ennek bizonyítására, akkor simán letagadhatja, hogy átvette.


Te azt állítod, hogy kifizetted, Ő pedig azt, hogy nem.

Nem tudjuk, hogy kinek adjunk igazat.:)


A fentiektől függetlenül jogilag nem rakhat ki. Van az országnak egy Polgári Törvénykönyve, amely a bérbeadást szabályozza. Ha másban nem egyeztetek meg írásban, akkor az abban foglaltak a mérvadóak. Akár egy peres eljárás esetén is.

Abban pedig olyan nem szerepel, hogy "hopp, már holnap költöznöd kell".

Önkényesen a cuccaidat sem rakhatja ki, mert készfizető kezesként felel érte, ha megteszi.


Ilyet még akkor sem lehet eljátszani, ha nem is kellene fizetned a bentlakásért, hanem baráti alapon használhatnád azt, és erről írásos megállapodásotok van.


Én megvettem egy lakást, a volt tulaj pedig nem költözött ki a szerződésben foglalt időpontban. Legalábbis a cuccait nem vitte el, csak magát. Nem tudtam kirakni, hiába lobogtattam mindenhol az adásvételi szerződést. Védte a törvény, nekem pedig csak jogi csatát engedélyezett. Aztán sikerült, de ráment 2 hónapom, és kaptam némi ősz hajszálat.

2014. aug. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!