Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Használt úgy dolgaimat szeretn...

Használt úgy dolgaimat szeretném eladni a piacon vagy vásárban. Nem szeretnék belőle gondot. Ezt hogy tehetem szabályosan?

Figyelt kérdés
Mindenképp kell számlát adnom (úgy tudom évente pár százezer forint értékben lehet eladni adómentesen) De ha nem adok számlát, hogy tudják hogy mennyiért adtam el eddig?Ezt hogy kell szabályosan csinálni,hogy ne legyen belőle gondolom.Tudom hogy a piacon vagy vásárban csak kevesen adnak számlát,de ez nem vigasztal.Vala írja le nekem,hogy hogy kell ezt csinálni.Az érték kb 150-200 e ft.

2014. aug. 7. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ilyen helyeken kell helypénz fizetni. Lehet el sem adnál annyi cuccot.

Szerintem nem éri meg.

2014. aug. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De a helypénzen kívűl nem kell mást(a hely pénz kb 3-500 ft)
2014. aug. 8. 09:50
 3/5 A kérdező kommentje:
mármint kérdezem hogy azon kívűl nem kell más?
2014. aug. 8. 09:51
 4/5 könyvelő1 ***** válasza:

Ha nem üzletszerű az értékesítés (tényleg saját dolgot, alkalmilag árul), akkor nem kell számlát adni. Ha üzletszerűleg, akkor ki kell váltani az egyéni vállalkozóit + számlát/ nyugtát adni.

Első esetben, ha 600e Ft alatt van az ingóságból befolyt éves bevétel és 200e Ft alatt az éves jövedelem, akkor nem is kell bevallani.

2014. aug. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Garázsvásár!! Nagyon jó! Sok kis ruhát vettünk itt a kicsinek. Így is közel millába került a jövetele..

Régen, közel nem így volt.Próbáld ki...

2015. aug. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!