Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kiemelt ápolási díj mellett 4...

Kiemelt ápolási díj mellett 4 órás munkaviszony?

Figyelt kérdés
Kaptam egy ajánlatot 4 órás munkaviszonnyal szeptemberi kezdéssel. Elmehetek az ápolási díj mellett?
2014. aug. 11. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Az ápoló az ápolási díj folyósításának időtartama alatt napi 4 órát meg nem haladó időtartamban keresőtevékenységet folytathat. Otthon végzett munka esetében az időtartam nincs behatárolva.


Tehát igen...

2014. aug. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok. De régen megvolt határozva összeg. Azaz nem érhette el az ápolási díj összegét. Mára viszont ez a feltétel nem látható sehol. Engem ez a rész érdekelne. Ápolási 48.500 és kapok mellé 50.000 fizetést. Akkor is? Régen a 48.500 alatt kellett lennie.
2014. aug. 12. 10:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Most nincs jövedelemhatár, csak munkaidő határ.


Gondolom azért, mert rájöttek, hogy abból a hatalmas összegű ápolási díjból nem lehet megélni, viszont ha valaki teljes munkaidős állást vállal mellette, akkor mikor ápolja beteg hozzátartozóját?


Ez alapján összeg nincs maximalizálva, csak munkaidő.

2014. aug. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Úgy néz ki, hogy mégis igazad van:


Belinkelt lap 6. oldalán:

[link]


Minden hivatalos tájékoztatóban kizárólag a munkaidő korlátra hivatkoztak, jövedelemkorlátra nem.

Ez egy friss állásfoglalás.

2014. aug. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tehát a 4 órás mehet, csak tudni kéne, hogy mennyi jövedelmet kapsz rá. Ha az ápolási díjadat meghaladná, akkor nem jár az ápolási díj a fenti tájékoztató szerint.
2014. aug. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ma végre sikerült elérnem az ügyintézőmet (kiderült nyaralni volt) és megkérdeztem tőle, nála jobban senki nem tudja.

Lehet mellette 4 órában dolgozni és nincs megszabva összeghatár. Tehát, ha valaki megkeresi dupláját, akkor sem történik semmi.

2014. aug. 13. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!