Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » NAV által lefoglalt gépjárműve...

NAV által lefoglalt gépjárművet hogy kell könyvelni?

Figyelt kérdés
A NAV küld valamilyen értesítőt, hogy melyik tartozásba és milyen értéken tudta be az gépjármű értékét? Előre is köszönöm a segítséget!

2014. aug. 18. 07:46
 1/2 anonim válasza:

Szerintem a lefoglalást önmagában még nem kell könyvelni, akkor (még) nincs tulajdonosváltozás. Ha lefoglalták, majd elárverezték, akkor a NAV-nak s befolyó összeggel el kell számolnia, erről küldenie kell valamit. Ilyenkor ki kell vezetni a mérlegből az adott eszközt, úgy mint ha el lett volna adva, de itt nem pénzbevétel van, hanem a tartozás összege csökken. Ha több pénz folyt be, akkor a maradékot el kell utalnia, ha kevesebb, akkor pedig azt közölnie, hogy mire tart még igényt.


Én így gondolom, de azért erre ne vegyél mérget.

2014. aug. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De ezzel az a gond szerintem, ha nem vezetem ki, akkor a felszámoló cég keresni fogja hiszen szerepel a könyvekben és a zárómérlegben is, pedig már 1 éve lefoglalta a NAV. De csak szerintem:)még egyszer köszönöm.
2014. aug. 19. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!