Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A munkáltató által a személyi...

A munkáltató által a személyi jövedelemadó benyújtáshoz kiadott igazolásán 21. sorhoz feltüntetett összeget a bevallásban is be kell írni a 21. sorba?

Figyelt kérdés
2014. máj. 13. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. máj. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kelleni nem kell, de furcsa lenne, ha nem kérnél családi kedvezményt év végén akkor, amikor év közben meg kértél.


Amit a munkáltató családi kedvezmény összegeként leigazolt, nem biztos, hogy ténylegesen annyira is vagy jogosult. Azt Neked kell meghatároznod/kiszámolnod az adóbevallásod elkészítésekor.

Tehát nem feltétlenül azt az összeget veheted igénybe, amelyet leigazoltak!

2014. máj. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Amiért kérdeztem:

Nekem ebbe a 21.sorba fel van tüntetve 62500Ft; ez akkor azt jelenti, hogy 1 hónapban nekem érvényesítették a béremben a családi adókedvezményt?(Amúgy nekem nem tűnt fel a plusz 10000Ft) Jól gondolom? Mert tavaly év elején úgy nyilatkoztunk, hogy a párom veszi igénybe - mellesleg nála rendben 750000Ft van a 21.sorban, tehát 12 hónapnyi családi adókedvezmény...És én ezt most nem értem, hogy nálam miért van az a 62500Ft?

2014. máj. 13. 19:14
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja, és ha nem írom be a 21.sorba a 62500Ft-ot, akkor a levont és a számított adó különbözetére kijön a 10000Ft, amit még be kell fizetnem...
2014. máj. 13. 19:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor nagyon úgy néz ki, hogy 1 hónapnyi családi kedvezményt érvényesített nálad a munkáltató, pedig nem is kérted. (Nem kérted? Biztos?)


Ha a férjednek van legalább 750.000 forintnyi adóalapja (bevallásának 17. sora), akkor nála maradjon meg a 21. sorban az a bizonyos 750.000 forint, mint családi kedvezményt, Te pedig ne írjál a 21. sorba semmit!

... és bizony muszáj lesz befizetned azt a 10 ezer forint különbözetet, mivel a munkáltatód elszúrta az adóelőleg összegének meghatározását az egyik hónapban...


Ez még mindig jobb, mintha még különbözeti bírságot is kéne fizetned.

2014. máj. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)Nem, tuti, hogy nem kértem 2013-ra családi adókedvezményt:). De ma felhívtam a munkaügyesünket, megkérdeztem, hogy "mi történt". Egy hónapban valóban érvényesítették a családi adókedvezményt nálam is, tévesen, véletlenül. Nekem pedig azért nem tűnt fel, illetve nem gyanakodtam, mert ez pont egy olyan hónap volt, hogy volt benne TGYÁS is még, meg GYED is- amit még akkor nem tudtam mennyi lesz pontosan-, gondoltam, hogy azért lett annyi amennyi:(. Így most akkor fizetek:):(.
2014. máj. 14. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!