Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehet kicsit bonyolult leszek,...

Lehet kicsit bonyolult leszek, így van ez az adókedvezményes dolog?

Figyelt kérdés
Nekem a 2009-es évben vontak kb 27000.-adót(gyedből és csak májusig mert akkor lettem 3. hós terhes a harmadik gyerkőccel)onnantól nem vontak.Jár a saját jogomon aszt hiszem 11.000.-pár száz adókedvezmény + a gyerekek után havi 14.000-adókedvezmény.De ezt mindet ugye nem tudom kihasználni mert nincs annyi adóm.Akkor valószínű,hogy vissza kapom azt a 27.00et,és a férjem aki minimálbéres ő is visszakaphatja amit én nem tudok kihasználni?Tőle kb 5-6000.-et vonnak mert saját jogán ő is kapja a 11.000-pár száznyi adókedvezmény.Jól gondolom,hogy így van?
2010. jan. 15. 06:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen,ha jól számolgatok mindent visszakapsz!Te a 27000-ret,a férjed pedig mindent amit levontak tőle.Az a lényeg hogy a te adóbevallásodba ne írjátok be a gyerekek után járó adókedvezményt,azt a férjedébe írjátok be,mivel csak az egyik szülő veheti igénybe.Azt hiszem így van:-)
2010. jan. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon köszi a választ!!!!!


Én is úgy tudom,hogy csak egyikünk veheti igénybe,de megosztva is lehet,ami sztem azt jelenti,hogy amit én nem tudok vissza igényelni azt a férjeméből vissza lehet.

2010. jan. 15. 10:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, a bevallás után te visszakapod ezt a 27000ft-ot, és megosztható a férjeddel ez a kedvezmény, majd az adóbevalláson kell róla nyilatkozni. Ha minimálbéren van,biztos nem tudja ezt mind kedvezményként igénybe venni.
2010. jan. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,én is úgy sejtem,hogy mindet nem tudjuk vissza igényelni mert ő sem fizet sok adót.
2010. jan. 15. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!