Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Használt bicikli eladása...

Használt bicikli eladása során, ha írtunk adás-vételi szerződést, kötelező bejelenteni?

Figyelt kérdés

2014. aug. 21. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést már valahol feltette valaki.

A válasz az volt, hogy használt cikknél van egy összeghatár, ami adómentes. Kérdezz rá a nav-nál az a legegyszerűbb és legbiztosabb, ha jogkövető akarsz lenni.

2014. aug. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy hova akarod bejelenteni.

Sehova nem kell, még akkor sem, ha SZJA fizetési kötelezettséged lenne utána. Ilyen esetben az év végi adóbevallásba kell beletenni és befizetni utána az adót.


Viszont gyanítom, hogy nem 600 ezer forint feletti összegért adod el.:)


Ugyanis ingóságot értékesíteni egy adóéven belül magánszemélyként 600 ezer forint bevételig adómentesen lehet úgy, hogy be sem kell vallani, fizetni utána adót meg pláne nem kell!


Ingatlanértékesítést kell bejelenteni a NAV-hoz, de azt az adásvételi szerződés megkötésekor az ügyvéd automatikusan megteszi helyetted.

2014. aug. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! 10000 ft os biciklirol lenne szo
2014. aug. 23. 22:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, erre gondoltam én is, ment is a pont! :)
2014. aug. 24. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!