Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha én kötelező jellegű nyári...

Ha én kötelező jellegű nyári gyakorlatra mentem egy céghez és elkérték az adó kártyámat, akkor kapok-e fizetést?

Figyelt kérdés
Villamosipar, technikum és kormányrendelet írja elő a gyakorlatot. Munkaszerződésen nem áll pénzösszeg.
2014. jún. 24. 18:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mivel kötelező nyári gyakorlat ezért nem jár fizetés, legfeljebb ösztöndíj, Az adókártyádat a kötelező szabályok miatt kérték el, mert így regisztrálnak téged mint diák, vagyis, hogy nem feketemunkás vagy.
2014. jún. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Ja bocs akkor ingyen kötelező dolgoznom, amolyan kommunista hónap, emberzsigerelés gyanánt.

Meg a jó büdös K @nyát aki ezt kitalálta :@

2014. jún. 24. 19:00
 3/18 anonim ***** válasza:

nem értem miért hisztizel. Te DIÁK vagy! Gyakorlatot adnak neked vagyis tanulsz. Mióta fizetnek azért, hogy tanítanak neked? Örülj neki, hogy nem kell fizetned a gyakorlati oktatásért. nekem még 3 hónap volt a gyakorlati időm teljesen ingyen. A fiam gyakorlati éve 4 év és 7000 fontot kell érte fizetni..

Szóval ne nyafogj.. ez így van jól.. A tanulásért ne neked fizessenek már!

2014. jún. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Már elnézést, úgy vettek fel gyakorlatra csak, hogy már egy rokon szakmai papírom is van, rendesen dolgozom a többivel, akkor ne sajnálják már tőlem a pénzt...
2014. jún. 24. 19:16
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem kötelező tanulni, de akkor meg ne sírj ha a legalja munkát kapod. Ez mindenhol így van, érdekes módon a legtöbb ember elviseli hogy gyakorlat alatt nem fizetik mert tudják hogy ő ott tanul és nem dolgozik.
2014. jún. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Majd két technikusival éhbéren dolgozzak? Felejtsétek el!
2014. jún. 24. 20:19
 7/18 anonim ***** válasza:
Nekem Boschban mechatronikai technikusi gyakornokként nettó 90 ezret fizettek ösztöndíjként + cafetéria.
2014. jún. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
nekem meg diák munkásként egy nyákgyártó cégnél 74-et és itt még a főnök panaszkodott is rám, hogy álmos vagyok, most direkt nem alszok, hogy tudjak teljesíteni. Amúgy ez egy szerviz, márkát/terméket nem mondok, mert kevés ilyen van az országba.
2014. jún. 24. 21:03
 9/18 A kérdező kommentje:
Az nem gyakorlat volt és egyébként hoztam a szintet.
2014. jún. 24. 21:07
 10/18 anonim válasza:
A munkaadónak nem érdeke zöldfülüeket alkalmazni, a cél, hogy minél hatékonyabb (tapasztalt) munkaerőt vegyenek fel. Na már most így meg a új diplomások meg nem tudnának elhelyezkedni, és igy tapasztalatot sem tudnak szerezni. Ezért alakult ki ez a rendszer, hogy a nagy cékek gyakorlatot biztosítanak ,,ingyen", hogy aztán el tudjunk helyezkedni.
2014. jún. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!