Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az au pair-nek kell adóznia...

Az au pair-nek kell adóznia az Uniós országokban? Mennyi munkabértől számít munkaviszonynak?

Figyelt kérdés
2014. aug. 22. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
nem kell. az aupairkedés nem munkaviszony!
2014. aug. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha pl. havi 300ezret fizetnek akkor is elrakhatom az egészet zsebbe?
2014. aug. 22. 14:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugyan már eltelt pár év azóta, hogy aupair voltam, de én is úgy emlékszem, hogy az aupair nem munkaviszony, és nem is fizetést kap, hanem zsebpénzt, aminek megvan a hivatalos összege, akkor 260 euró volt, most is kb annyi lehet (Németország, máshol lehet eltérő). Én is belefutottam akkor olyan hirdetésekbe, akik 1000 eurót adtak volna havonta, ezek mind gyereküket egyedül nevelő apukák voltak, és a többségük nyíltan leírta már a hirdetésben is, hogy kvázi családtagot akarnak, aki minden közös programban részt vesz (ez idáig szép is jó), mint a közös nyaralás, közös fürdés, összebújások... Szóval aki ennyit fizet, az nem aupairt akar, és a legkevésbé sem fog bejelenteni. Mert miért fizetne vki 1000 eurót egy aupairnek, mikor 260ért is sorban állnak? Szóval szerintem légy óvatos, mert ahol ennyit fizetnek, ott lehet, hogy valami nem kerek...
2014. aug. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Amúgy sok helyen olvasom hogy sokat fizetnek, olyan 250ezer körülit a leggyakrabban, és nem egyedülálló szülők, ezeket nem közvetítőn keresztül találtam, hanem olyan oldalakon ahová családok és au pairek regisztrálhatnak maguktól.
2014. aug. 27. 14:33
 5/5 Atisbe válasza:
mindegy mit dolgozol ha fizetés van legálisan kell adozni.bébicsöszködés is munka ha bevagy jelentve
2014. aug. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!