Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A felszámolás alatti időszak...

A felszámolás alatti időszak munkaviszonynak számít?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy én 2007.május eleje óta dolgozom egy cégnél.

2008. júniusától táppénzen voltam, majd megszületett az 1. babánk.

Majd lejárt a gyed, 1,5 hónap szabit vettem ki, megszületett a 2. babánk.

2011-ben írtak, hogy felszámolás alá került a cég. Azóta is tart a felszámolási eljárás.

Többször volt jogutódlással átalakulás ezen időszak alatt.

Most várjuk a 3. babánkat dec. elejére.


Ha a felszámolási eljárás végetér, mire számíthatok anyagilag?


2012. aug. 28. 22:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
és 2007.májusa óta, vagyis több, mint 5 éve egyetlen napot se dolgoztál?
2012. aug. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

nem. táppénz, majd 1. babával tgyás, gyed.

második baba születése előtt 1,5 hónap szabi. Majd újból tgyás, gyed.

Most itt tartunk, hogy gyeden vagyok a 2. gyerekkel és a 3. babával várandós.

2012. aug. 28. 23:03
 3/13 A kérdező kommentje:
2007. május - 2008. júniusáig dolgoztam.
2012. aug. 28. 23:08
 4/13 anonim ***** válasza:

Igen, a felszámolás alatti időszak munkaviszonynak számít.

Mivel felmondási tilalom alatt állsz, ezért nem szüntetik meg a munkaviszonyodat. Fizetnivalójuk most úgy sincs utánad, ezért ez nekik nem "teher".

Ha véget ér a felszámolás, kapnod kell róla egy hivatalos értesítést, hogy X. Y. nappal a munkaviszonyod megszűnt (automatikusan, mivel a munkáltatód is megszűnik). Tehát ez nem egy felmondás lesz, hanem egy automatikus munkaviszony megszűnés.

Legutoljára ezzel a nappal meg kell, hogy kapd a bent maradt, időarányos szabadságodat pénzben, ha jogosult vagy végkielégítésre, akkor azt is. Ugye ilyenkor nem beszélhetünk felmondási időről, és felmondásra járó jövedelemről sem.


Azért az nem ártana, ha a felszámoló biztos tudna a létedről, még akkor is, ha a munkaviszonyban lévőknél - mint nyilvántartott - szerepelsz.

Valamilyen módon jelentkezz nála (telefon, személyesen), és érdeklődj nála a fejleményekről, hogy mikorra mire számítsál. Már csak azért is, hogy nehogy elfelejtkezzenek Rólad. Ugyanis tudok ilyenről, bár ritka mint a fehér holló...

2012. aug. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Tud rólam, tavaly, 1 éve kezdődött. Akkor írtunk nekik, kismamák.

Mert egy új cég alakult, mindenkit átvettek, csak minket nem....

A kérdésem, hogy 5 év munkaviszonynak számít, hogyha mostanában fejeződne be a felszámolási eljárás?

Azaz 2 hó végkielégítés? + szabik?


szja bevallásnál is küldtek M30-ast vagy valamilyen nyomtatványt.


Remélem,míg nem szülök, addig nem fejeződik be. Ha netán befezeződne, akkor mondjak le a gyedről és menjek álláskeresési járadékra?

mit gondolsz?

Elvileg dec. elején szülök.

Br. 220.000ft volt a bérem.

Ha nem fejeződik be, akkor 1 hónappal előtte megigényelhetem a tgyás-t és kötelesek ugye intézkedni normál gyorsasággal?

Azt nem tudják, hogy babát várok.

2012. aug. 29. 09:45
 6/13 A kérdező kommentje:
gyeden a 2. babával 2013. 02.24-ig vagyok alapból.
2012. aug. 29. 09:46
 7/13 anonim ***** válasza:

A szülési szabadság ideje, valamint a gyermek gondozása miatt igénybe vett fizetés nélküli szabadság időtartama munkaviszonynak számít végkielégítés szempontjából is.


A szülés várható ideje előtt legkorábban 4 héttel igénybe lehet venni a terhességi-gyermekágyi segélyt (szülési szabadság). Ha az alatt szünne meg a munkaviszonyod, akkor már automatikusan jogosult leszel GYED-re.


Ha a munkaviszony megszüntét követő 42. napig megszülsz, akkor jogosult leszel ugyan terhességi-gyermekágyi segélyre (passzív jogon), de GYED-re már nem.

Jó lenne, ha még a munkaviszony alatt igénybe tudnád venni a terhességi-gyermekágyi segélyt, mert akkor 2 évig le van a gond, utána még 1 évi GYES-re is jogosult leszel.



Természetesen kötelesek bizonyos határidőn belül megigényelni részedre az ellátásokat, a rendeletben előírt határidők a felszámolás alatt lévő cégekre is vonatkoznak. Azért is "tartják" a felszámoló biztosokat. Ők gyakorolják a munkáltatói jogokat.

2012. aug. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítségedet!


Még annyit kérdeznék, hogy az nem lenne jó megoldás, ha netán esetleg mostanában szűnik meg, akkor lemondanám a gyedet és álláskeresésire mennék?

Tudom, kevesebb lenne a tgyás és gyed alapja, de legalább járna a gyed.

Az 3 hónapig járna. A minimálbér összege. Ugye?

És majd annak a 70%???????


Dec. elejére vagyok kiírva, de valószínű, hogy előbb fog jönni a baba.


A kiírás előtti 1 hónapban mindenképp megigénylem a tgyást.

Ez működne így? Ez arra az esetre, ha most szűnne meg.

2012. aug. 30. 12:33
 9/13 anonim ***** válasza:

Azt mondom, hogy igen, működhet. Mégis javaslom, hogy ameddig csak lehet, maradj GYED-en, és próbáld úgy alakítani a dolgokat, hogy legalább a szülés napjával álláskeresési járadékra jogosult legyél, vagy mielőtt a thgy-t megigényled. Inkább egy kicsit előbb, mint később, ha nem tart a munkaviszonyod a szülési szabadság megkezdéséig.


Te tudod, hogy hogyan érzed magad, mi az esélye, hogy idő előtt jön a baba. Próbáld meg jól belőni az időpontokat, de ha nagy az esély arra, hogy a baba születéséig (vagy legalábbis a szülési szabadság megkezdéséig) "kitart" a munkaviszonyod, akkor szerencséd lesz.


Az ellátás összegéhez a tárgyévet megelőző évet nézik alapnak, ha van benne legalább 180 "bérezett" nap. Mivel nem lesz, ezért az ellátást közvetlenül megelőző időszakból számolják. Ha abban sincs meg a 180 nap, akkor jön a minimálbéres dolog.

2012. aug. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Dec. elejére vagyok kiírva.


1. babánál sem volt meg a 180 nap 8 nap híján, mert táppénzre mentem és köv. év január eleji a kisfiam.

Jelenleg a párom veszi igénybe a három gyerekre a családi adókedvezményt (90 e ft körül).

Én 86-88 e ft-ot kapok úgy, hogy nem volt meg soha a 180 napom.

Elvileg akkor ugyanennyire számíthatok szerencsés esetben, igaz?

A tgás magasabb, mert abból nem vonnak valamit. De a gyed ugyanennyi lesz, ha addig fennáll a munkaviszonyom?

2012. aug. 31. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!