Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Admob/adsense számla: NAV...

HarciHörcsög kérdése:

Admob/adsense számla: NAV elfogadja?

Figyelt kérdés

Valaki tudna nekem mutatni/linkelni/küldeni egy admob vagy adsense által létrehozott számlát? Privát adatokat kitakarva, természetesen.

Mennyire lehet rávenni őket, hogy a NAV által elfogadott számlakinézetet használják? Amennyire tudom, nálunk nem fogadják el a csak angol nyelvű számlákat...

Elég nagy homályban tapogatózom a számlázás kapcsán, igazából bármilyen tapasztalat jól jönne a témában :)



2014. aug. 25. 08:28
 1/3 anonim ***** válasza:
A könyvelőddel beszélgess erről... EGyáltalán te befogadni vagy kiállítani akarsz számlát, mert számomra ez se tiszta
2014. aug. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"EGyáltalán te befogadni vagy kiállítani akarsz számlát, mert számomra ez se tiszta"

Igen, ez számomra is kérdés. Mert kiállíthatom én is, viszont azt a másik félnek is alá kell írnia, nem? A google a magyar nyelvű számlára szerintem fintorogni fog.

Könyvelővel tárgyaltam, de ő csak annyit tudott mondani, hogy a számlának mindenképpen magyar nyelven is tartalmaznia kell az infókat. Amíg nem tudom pontosan, hogyan és milyen számlám lesz, addig a könyvelő sem tud sokat segíteni.

A kérdés általánosan: merre induljak?

2014. aug. 25. 10:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Gondolom te futtatsz adsense-t és kapsz pénzt az írországi google-től?


[link]


Ha erről van szó akkor kiállítasz számlát, amink az eredetijét kidobod vagy elteszed, mert a Google kifejezetten nem kéri a számlát. Azért kérdezz utána könyvelőnél, de én így tudom.


Amúgy kell legyen adószámod, EU adószámod is.

Admob nem tudom mi.


Lehet elektronikus számla gépen kiállítva, vagy veszel számlatömböt és kézzel megírod.


ÁFa 0 %

fordított adózás tehát a Google fizeti az Eu. közösség számára az adót.

rá kell írni ezt-azt

áfa tv. hatályon kívüliség, meg kisadózó ha az vagy meg hasonlók de ezt könyvelő tudja igazából.

2014. aug. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!