Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a teendő, ha bejelentettek,...

Mi a teendő, ha bejelentettek, de.. (Bővebben lentebb)?

Figyelt kérdés
Tavalyi évben egy helyen két napot dolgoztam, de bejelentettek egész hónapra minimálbérre. A minimálbérből nem vonták le az adót, amit most nekem be kellene fizetnem. Annyira nem értek az ilyen dolgokhoz, ezért érdekelne valami hozzáértő véleménye, hogy kihez fordulhatnék? mit kellene tennem? (nem is kerestem annyit ezen a helyen, amennyi adót most be kellene fizetnem)

2014. aug. 27. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Abban az esetben, ha tudatában voltál a dolog törvénytelenségével, és tűrted azt, akkor inkább ne tégy semmit. Ha nem tudtad, vagy bizonyítható módon szót emeltél ellene még akkoriban (tavaly), akkor tegyél panaszt a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségen, avagy az adóhatóságnál. Nem is tudom hirtelen, hogy az ilyen eset kinek a hatásköre, mivel mind a Munka törvénykönyvét, mind az adózást érinti.

Nyugodtan kérdezz rá bármelyik helyen, segíteni fognak.

2014. aug. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem tudtam róla, csak most, hogy pótolnám az adóbevallásom, így derült ki. Nagyon ők sem tudtak mit mondani rá, csak azt, hogy esetleg kérjem meg az akkori munkáltatóm, hogy fizessék ki az adóhátralékom.(nyilván nem fogják :) )
2014. aug. 27. 21:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez az egész azért furcsa, mert ha bejelentettek egész hónapra, akkor - gondolom - egész hónapot is fizettek ki, nemcsak 2 napot.

No most ebben az esetben, ha nem vonták le az adóelőleget, akkor is Neked kell azt rendezni, hiszen annyival több nettót kaptál. Tehát nem ők nem utalták tovább az államnak a Tőled levont adóelőleg összegét, hanem le sem vonták Tőled, tehát jogos, hogy Tőled várják annak befizetését, nem pedig a volt munkáltatódtól.


A "nem is kerestem annyit ezen a helyen, amennyi adót most be kell fizetnem" megjegyzést fentiek alapján nem fogadom el, hiszen kb. 15 ezer forint körüli lenne a befizetnivalód emiatt, Te pedig 65 ezer körüli helyett 75 ezer, vagy 80 ezer körül kaptál arra az 1 hónapra.


Nézd az előnyét. Nem 2 nap szolgálati időd lett a nyugdíjhoz (az más kérdés, hogy lesz-e egyáltalán), hanem 30 nap. :)

2014. aug. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!