Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozás megszünteté...

Egyéni vállalkozás megszüntetésekor ilyen esetben mi a teendő?

Figyelt kérdés

Idén 06.24-i kezdettel indítottam egyéni vállalkozást, de végül úgy alakult, hogy nincs rá szükségem. Nappali tagozatos jogviszony mellett alanyi adómentes vagyok, valamint nem tevékenykedtem semmit vállalkozás szempontjából. Úgy tudom, hogy ezt a hónapot el kell könyvelnem mindenképp, és majd adóbevallást is kell küldenem, de nem tudom, hogy milyen nyomtatványokat kell elküldenem (a változásbejelentőn kívül).

Ebben szeretném egy kedves hozzáértő segítségét kérni.


2014. júl. 2. 11:34
 1/1 csavarka1 ***** válasza:

A 1453-as személyi jövedelemadó bevallást kell majd beadnia jövőre február 25-ig. A jelenlegi bevallásban a 13-as oldalak foglalkoznak az egyéni vállalkozással azt kell kitölteni. Természetesen a bevallásban az összes adóköteles jövedelmét szerepeltetni kell.

Más tészta, ha bejelentkezett iparűzési adó alá is ahogyan kell. Őnáluk még most a vállalkozás megszüntetésének bejelentésekor le kell zárni a vállalkozást egy iparűzési adó bevallással és egy bejelentőlappal a változásról ( a legtöbb önkormányzat honlapján megtalálható a nyomtatvány).

2014. júl. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!