Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóköteles a másodállásban...

Adóköteles a másodállásban szerzet jövedelem?

Figyelt kérdés

Jövedelem kiegészítés gyanánt szeretnék valamilyen másodállásban végezhető munkát. Online szeretném hirdetni, és bármi (törvénybe nem ütközőt) elvállalnék.

Minden esetben adóköteles ez a jövedelem, vagy van kivétel? (pl összeghatár stb.)

Mivel nem vállalkozóként, hanem alkalmi munkaként tervezem csinálni, számla köteles vagyok?

Hogy működnek ezek a dolgok? Mire kell oda figyelni?


Köszönöm a segítségeteket.



2014. aug. 28. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Elméletileg ha van főállásod, akkor simán lehetsz válallkozó, és nem kell kifizetned magad után a járulékokat, csak a 16% (vagy 10%, lassan eldönthetnék végre odafent hogy mi van) adót, leköltségelheted, meg ilyenek. Szerintem jobban jársz, mintha elszalasztanád azokat az ügyfeleket akiknek számla kell.
2014. aug. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Adóköteles?"


Igen, minden tevékenységből szerzett jövedelem alapból adóköteles. Persze kivételek mindig vannak, de ha Te ezt munkából akarod előteremteni, akkor adóköteles. Az más kérdés, hogy járulékköteles-e vagy sem.


Azt, hogy mikor mit vonnak le a jövedelemből, mint kötelező elemeket, nagyon meghatározza az, hogy milyen jogviszonyban végzel munkát, tevékenységet.


Alkalmi munkánál (EFO) nem vonnak semmit, hanem év végén, ha az összes ebből származó jövedelmed meghalad egy adómentes kerethatárt, Neked kell befizetned utána az SZJA-t. Járulékteher nincs.


Munkaviszonynál mindent vonnak, ha nem vagy nyugdíjas.


Megbízási jogviszonynál akkor vonnak mindent, ha a havi megbízási díj összege a minimálbér 30 %-át meghaladja. Ha nem haladja meg, akkor csak SZJA-t vonnak belőle.


Háztartási munka után nem kell fizetned semmit, és nem is vonnak le belőle semmit.


Stb., stb., stb.

2014. aug. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásaitokat.

Ez elég összetettnek tűnik, és mivel teljesen járatlan vagyok a témában, nem is tudom igazán, merjek e bele vágni?!? Kicsit tartok attól, hogy nem jön be, és nem hogy nyereségem nem lesz belőle, de mg rá is fizethetek. A könyvelés megint nem az én világom, tehát arra is fel kell kérnem valakit. Lehet, bemegyek személyesen a NAV-hoz, és megkérdezem töviről hegyire, hogy is mennek ezek a dolgok. És meglátjuk, vagy bele kezdek, vagy nem. :)


Köszönöm még egyszer, hogy segítettetek a válaszaitokkal. :)

2014. aug. 31. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!