Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Köteles vagyok adózni kézzel...

Köteles vagyok adózni kézzel készült újrahasznosított termékeim után?

Figyelt kérdés
Táskákat csinálok és egy párat szeretnék hírdetni pl. meskán... az a pletyka járja, hogy már ott is ellenőrízgetnek... és jó lenne ha néha kézműves vásárokon is árulhatnék ill. a helyi piacon. Nem tudom hogy működik ez sajnos... be kell menjek a NAV-hoz, hogy magánszemélyként kérjek adószámot, vagy nem kell? Mindenképpen számlaköteles vagyok? Nem nagy bevételem lenne sztem még az évi 100 Ezer forintot sem érném el. Azért gondolok erre mert mondjuk Juliska néni sem ad számlát a tojásairól mikor veszek tőle... De félek, hogy ha ellenőrzést kapnék megütném a bokám... Úgy tudom, hogy használt termékek után nem kell, de mi a helyzet az újrahasznosított termékekkel?

2014. aug. 31. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha jövedelmed keletkezik belőle, akkor -elvileg- adózni is kell utána.
2014. aug. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, kell számlát, ill. nyugtád adnod!
2014. aug. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!