Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy bt munkát ajánlott....

Egy bt munkát ajánlott. Alkalmi munkáról lenne szó, és számlát adnék a végzett tevékenységről a bt nevében. Hogyan adózok? A válaszokat előre köszönöm.

Figyelt kérdés
Milyen munkaviszonyban alkalmazhatnak, ha már van egy 8 órás munkahelyem? Van bejelentési kötelességem a munkahelyem (közmunka) felé? Hogyan adózok?

2014. szept. 1. 17:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

A bt nevében hogyan adnál számlát?? Max. a bt. részére, nem?


Az, hogy hogyan adózol, attól függ, milyen adózási nemet választasz mint egyéni vállalkozó, vagy akármi. Egyáltalán számlaképes vagy?

2014. szept. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Talán arról van szó, hogy valamit elvégzel és BT. nevében adsz egy számlát, a pénz a BT.-t illeti, ebből nem tudom Te hivatalosan hogyan kaphatsz pénzt.Innen kezdve, nem tudom hogyan vallhatod be...
2014. szept. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy a bt neve lesz a számlán, mint szolgáltató, tehát nem én, aki ténylegesen elvégeztem a tevékenységet. Ők azt mondják, hogy részesedést kérnének a fizetségből, de gondolom valamilyen munkaviszonyban kell állnom velük ahhoz, hogy számlát adhassak a bt nevében. A másik az adózás. Nekem azt tudták erről mondani, hogy a 16% szja-t meg kell fizetni, de olyanokat, mint pl. a szociális hozzájárulás, már nem, mert a 8 órás munkahelyem befizeti helyettem.
2014. szept. 1. 18:55
 4/21 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ez így teljesen értelmetlen. Vagy te értettél valamit félre, vagy átvágtak.
2014. szept. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Ez a dolgozás így igen zavaros.

Azt lehet, hogy alkalmaznak, azaz felvesznek 4 órás munkaidőre, így a fő járulékokat a 8 órás munkaadó fizeti.

Azt nem tudom, csak gondolom, hogy közmunkásnak másik hivatalos kereseti forrása alkalmazottként nem lehet.

2014. szept. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
4-es: Miért is értelmetlen, csak mert TE nem értetted meg, amit írtam?
2014. szept. 1. 20:48
 7/21 A kérdező kommentje:
5-ös: Arra nem is gondoltam, hogy közfoglalkoztatottként nem lehetek máshol alkalmazott.
2014. szept. 1. 20:51
 8/21 anonim ***** válasza:

Általánosságban:

Egy cég többféle jogviszonyban foglalkoztathat valakit:

- munkaviszonyban (teljes, vagy rész munkaidős)

- egyszerűsített foglalkoztatással

- megbízási jogviszonnyal


Munkaviszonynál az adók és járulékok szempontjából lényegtelen, hogy van-e valahol munkaviszonyod ezen kívül, és az teljes, vagy részmunkaidős, minden egyes munkaviszonyos bér fizetésnél ugyanúgy kell vonni mindent.

EFOnál sem számít a munkaviszony (van-e, vagy sem, teljes, vagy rész), itt napi ezer, vagy 500 forintos közterhet fizet az EFO jellegétől függően.

Megbízási jogviszonynál azt kell figyelni, hogy mekkora a kifizetett összeg, ettől függ, hogy kinek (cég és megbízott) kell fizetnie az adót és a járulékot.


"de olyanokat, mint pl. a szociális hozzájárulás, már nem, mert a 8 órás munkahelyem befizeti helyettem"

A szociális hozzájárulást mindig a munkáltató fizeti, és nem helyetted, hanem ez a munkáltatót terhelő adónem.


"Azt lehet, hogy alkalmaznak, azaz felvesznek 4 órás munkaidőre, így a fő járulékokat a 8 órás munkaadó fizeti."

Nincsenek fő járulékok. Ha valakit felvesznek 4 órásban (vagy akár 1 órásban), hiába van 8 órás munkaviszonya, a részidős munkaviszonyánál ugyanúgy kell vonni minden adót és járulékot, mint a 8 órás munkaviszonyánál.


Az lehet, hogy a közmunka mellett nem vállalhatsz más munkaviszonyt (a közmunkára sok mindenben más szabályok vonatkoznak, mint a "rendes" munkaviszonyra), de létesíthetsz mellette egyszerűsített foglalkoztatási jogviszonyt, vagy megbízási szerződéssel is dolgozhatsz.

Az EFOt be sem kell jelentened a közfoglalkoztatódnál, vagy a munkaügyiben, a megbízásit attól függően kell jelenteni, hogy mennyit kapsz érte.


Az, hogy hogyan adózol, attól függ, hogy milyen jogviszonyban foglalkoztatnak.


A Btnek valószínűleg van könyvelője, írja le szépen, hogy milyen jogviszonyban akarnak foglalkoztatni.

2014. szept. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

A közmunka nem állás, mert oda pont azért mész, mert nincs állásod.

Ha máshonnan kapsz pénzt, akkor onnan ki fognak rakni, mert neked van bevételed.


A másik, valóban teljesen zagyvaság, amit mondasz, hogy ők részesdést kérnek az ok, de akkor ez közvetített szolgáltatás, vagyis neked is van vállalkozásod. Közben meg azt mondod, hogy majd alkalmazásban állsz. A kettő kizárja egymást.

2014. szept. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
9-es: Mit gondolsz, miért írtam ki a kérdést, azért, mert SEMMIT nem tudok jóformán a dologról. Tehát meglepő, ha zagyvaságokat írok? Hm?
2014. szept. 1. 23:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!