Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adózás pályakezdőként? Minimál...

Adózás pályakezdőként? Minimálbér esetén?

Figyelt kérdés

- Hamarosan munkába állok, és korábban megcsináltattam az adókártyámat, ahol azt mondták megszűnt a START kártya és simán ugye akkor megcsináltam az általános adókártyát. Lényegében most milyen adókedvezvény jár mint pályakezdő, vagy ez így hogy fog működni?


Másik, ide kapcsolódó kérdés:


- Minimálbér (lehet, hogy egyelőre az lesz) esetén is jár valami plusz juttatás vagy támogatás? Adókedvezmény vagy más formában?

Sajnos körbe telefonáltam a fél világot már és senki nem adott korrekt választ, úgyhogy ha valaki információt tudna adni ezekkel kapcsolatban, megköszönném!


2014. szept. 2. 17:21
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Te, mint munkavállaló Forintban kifejezve nem látod használt annak, hogy pályakezdő vagy, sem annak, hogy minimálbért fogsz kapni. A munkáltató kaphat adókedvezményt (pontosabban járulékkedvezményt), ha pályakezdőt alkalmaz, de attól nem a te nettó béred lesz több, hanem az lesz kevesebb, amit ő a te bruttó béreden felül az államnak még kifizet. Közvetve azért leszel egy kicsit előnyben a már nem pályakezdőkkel szemben, mert összességében (átmenetileg) kevesebbe kerülsz a munkáltatónak.
2014. szept. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, termászetesen tisztában vagyok vele, hogy a munkáltatónak leszek "olcsóbb", erre voltam kíváncsi, mert szerettem volna tisztán látni és megérteni.
2014. szept. 3. 09:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Így van, a "volt" START-kártyák is úgy funkcionáltak, hogy a munkáltatónak kerül kevesebbe, ha pályakezdőt alkalmaz, Neked attól nem lett több a béred...:)
2014. szept. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!