Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hova/hogy kell befizetnem...

Hova/hogy kell befizetnem pénzt ha munkanélkül leszek pár napig?

Figyelt kérdés

Felmondtam tegnap próbaidőn belül, vagyis úgy terveztem h tegnap szólok, de (próbaidő ide vagy oda) maradok még ezen a héten péntekig, h ne hagyjam ott a munkahelyet egyik napról másikra. Jót akartam nekik ezért szóltam előre..


De végül úgy egyeztünk meg h ma már csak papírokért kell bemennem.


Hétfőn kezdek az új helyen.


Ilyenkor mit/hogyan/hova kell befizessek h erre a 3 napra is legyen tb-m?



2014. szept. 10. 07:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

olvastam ilyen 6000 körüli havi összegről de ez 3 napra nem annyi ugye?


Ha mától vagyok munka nélkül meddig kell ezt befizetni?

2014. szept. 10. 07:12
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Pár napra semmit, felesleges, én sem fizettem tavaly 2 hétre.
2014. szept. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Még 45 napig fennáll a biztosított jogviszony, ha legalább 45 napig dolgoztál dolgoztál, ha kevesebbig, akkor még annyi ideig.


1997. évi LXXXIII. törvény a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól

29. § (9)

"Az egészségügyi szolgáltatás igénybevételére való jogosultság a biztosítási jogviszonynak, illetve a Tbj. 16. § (1) bekezdés a)-o) és s) pontjában meghatározott jogosultsági feltételnek a megszűnését követően

a) 45 napig marad fenn, amennyiben a jogosultsági feltétel a megszűnést megelőzően megszakítás nélkül legalább 45 napig fennállt,

b) amennyiben a jogosultsági feltétel fennállásának az időtartama 45 napnál rövidebb volt, akkor ezen időtartammal hosszabbodik meg,

c) 45 napig marad fenn, ha a jogosultsági feltétel megszűnését megelőzően fennállt korábbi jogosultsági feltétel 45 napnál hosszabb ideig állt fenn és az utolsóként megszűnt jogosultsági feltétel nem állt fenn 45 napig, de a két jogosultsági feltétel fennállása között 30 napnál kevesebb nap telt el."

2014. szept. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
...bocsi, -1 dolgoztál.
2014. szept. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszönöm!



augusztus 11-től dolgoztam itt akkor semmit se kell fizetnem?

2014. szept. 10. 08:57
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha pénteken szűnik meg a munkaviszonyod, az szeptember 12., vagyis 32 nap munkaviszony. Még azután 32 napig jogosult vagy egészségügyi szolgáltatás igénybevételére, vagy ha a c pont szerint volt korábban is munkaviszonyod, akkor 45 napig. Addig nem kell fizetni semmit, utána kell.
2014. szept. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Na de most olvasom újra a kérdést, hogy lesz új munkád, akkor viszont természetesen nem kell fizetni egyáltalán.

(Amúgy csak 2 napról van szó, nem 3-ról, hiszen csak a hétvégén nem lesz munkaviszonyod.)

2014. szept. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Augusztus 11-től dolgoztál ott, és ha pénteken szűnik meg a munkaviszonyod, akkor 33 napig állt fenn a munkaviszonyod. Ennyi napra (33) a munkaviszony megszűnése után, "passzív" jogon egészségügyi ellátásra jogosult vagy. Ez annyit jelent, hogy ennyi ideig nem kell fizetned egészségügyi szolgáltatási járulékot magad után, ha addig nem sikerül elhelyezkedned máshova. Ha 33 napon belül sikerül, akkor meg azért nem kell fizetned.


Ha mégsem lenne új munkaviszonyod, akkor a 34. naptól kellene fizetned magad után, teljes hónap esetén havi 6.810,- Ft-ot, tört hónap esetén napi 227,- Ft-ot.

2014. szept. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

kösznöm a válaszokat.


Tegnapi nappal szűnt meg a munkaviszony, ez volt a probléma h nem tudtam péntekig maradni, (tegnap jeleztem a mostani helyemen a felmondást, gondolva h lesz pár napjuk keresni mást, - pedig ugye próbaidő alatt szólhattam volna akár péntek munka végeztével is h hétfőn nem megyek:P), de ők inkább tegnapi nappal lezárták a dolgot, ma kaptam meg a papírokat.. Így ez a 3 nap (ma-csütörtök.-péntek) kiesik. De szerencsére akkor így sincs semmi teendőm.

2014. szept. 10. 18:17
 10/11 A kérdező kommentje:
ja mondjuk én a szombat vasárnapot nem számoltam bele, akkor úgy 5 nap esik ki, de az még nem gond :)
2014. szept. 10. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!