Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » EBay kereskedés után adózás?

EBay kereskedés után adózás?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem van ha eladott "termékek" után eBaye-n le kell adózni itthon is? Azért tettem idézőjelbe mert dropshipping módszerrel adok el termékeket. PayPalra kapom a pénzt és ha kiutalom a pénzt hazai számlámra akkor kell adózni ugye? Olvastam az eBayen hogy a Luxemburgi adóba megy a pénz minden eladás után mi 10-15% ami havonta 15-én kell rendezni ha küldenek összesítőt. Nekem csak azt kellene megtudni hogy csak akkor kell adózni ha a pénzt kikérem PayPalról.
2014. szept. 22. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a termék a te megunt, használt terméked, akkor éves 600 ezer forintos bevételig, illetve 200 ezer forintos haszon eléréséig adómentes ez a tevékenység, azaz nem kell bevallanod, sem adóznod utána, vagyis nyugodtan kikérheted PayPalra.

Ha te a saját készítésű termékedet árulod, netán más terméket kifejezetten továbbértékesítés és profit termelése céljából veszel meg és haszonnal továbbértékesíted, mindezt üzletszerűen, akkor a tevékenységed engedély és adóköteles, avagy adószám nélkül eleve nem is csinálhatod ezt a tevékenységet.

2014. szept. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Van adószámom. A kutya se veszi észre, nem magyarországon értékesítem a termékeket dropshipping módszerrel hanem eBayen mert még eebshopom sincs, és ha PayPalról sem kérem le a pénzt akkor nem köthetnek belém.
2014. szept. 23. 08:06
 3/3 anonim válasza:
jólvan miss okoskodó p*csa...(1.válaszoló) szerintem sokan csinálják mindenféle adózás nélkül itthonról :D
2014. szept. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!