Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozóként szeretné...

Egyéni vállalkozóként szeretnék vaterán kereskedni külföldről vásárolt árukkal. MI ennek a menete? Megéri?

Figyelt kérdés

A helyzetem a követekező:

szeretnék mindenféle dolgokkal (ruhák, ékszerek, elektronikai termékek) kereskedni a neten.

Ebay-ről, vagy más oldalról rendelnék, nem az én címemre, hanem egyenesen a vevőére. Az ebay-en paypal fizetésnél kapok egy számlát. mondjuk 10$-ról. Ha én azt itthon tegyük fel 5ezer forintért értékesítem vaterán, akkor ez hogy működik?

Továbbá milyen végzettség kell esetleg egy ilyenhez? Milyen költségekkel fog ez nekem járni?

Van különbség a kínából és angliából vásárolt termékek utáni adózásban?


Ha valaki esetleg ilyennel foglalkozik, vagy jártas ilyenben, kérem világosítson fel.

Köszönöm előre is a válaszokat!



2013. szept. 2. 17:28
 1/1 Linkoln ***** válasza:

Szerintem ezt így nem igazán lehet.

Ha vacak a számla, nem fogadják el. Az ebay-es igazolást.. Hozzád kellene hogy mennyen a termék.

A "dropshipping" nem éppen a vállalkozóknak lett kitalálva.

A kínaiak tojnak a szabályokra. Nekik csak a pénz kell. A feketén kereskedő magyar kockáknak lett kitalálva.

Azért nem találni olyat aki nagyban dropshippingel mert nagyon feltűnő, és kegyetlen durván büntetnek érte.

Meg kell venned az árut. Számla kell hogy legyen. Azt könyvelned kell. Ki kell!!!!!!!! Fizetned a vámot és áfát (Ezt dropshippinggel nem tudnád megcisnálni, már csak emiatt is sántít), fizetned kell a járulékaid, IPA-t, adókat stb.

2013. szept. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!