Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem fizettem a TB-m, két...

Nem fizettem a TB-m, két hónapra kb mennyit lesz a tartozásom?

Figyelt kérdés
Februárban költöztem Magyarország, rögtön találtam munkát. Július végén megszűnt a munkaviszonyom, Augusztusban nem is tartózkodtam az országban, miután hazajöttem ismerősömék azt mondták, hogy nem kötelező fizetni. Ma véletlen akadtam egy cikkre, miszerint, igenis köteles vagyok magamnak is fizetni. Nagyon szégyellem magam, mert gyűlölök valakinek tartozni. Holnap megyek is be a hivatalba, de addig is érdekelne, hogy mi lesz. Mire számíthatok?

2014. szept. 30. 14:01
 1/3 anonim ***** válasza:
6810*2
2014. szept. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha tartósan elhagyod az országot, és ezt be is jelentetted a népességnyilvántartás felé (ami egyébként kötelességed is lett volna), akkor nem kell fizetni, hiszen logikusan a magyar egészségügyet nem vehetted igénybe, ha nem voltál itthon. (Az már más kérdés, hogy akkor a célországban kell valahogy rendezned az ő szabályaik szerint.)
2014. okt. 1. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem elköltöztem Magyarországról, hanem most költöztem ide és még nem vagyok járatos a magyar adókban.

Azt, hogy augusztusban nem tartózkodtam az országban csak azért írtam, hogy akkor nem is lett volna rá lehetőségem, hogy utánajárjak a dolgoknak. (tudod, saját lelkiismeretemet nyugtatgattam :) )

2014. okt. 1. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!