Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bécsbe szeretnék az adventi...

Bécsbe szeretnék az adventi vásár idején koszorúkat árulni. Milyen engedélyeket kell beszereznem, ha szükséges egyáltalán?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon szép adventi koszorúkat tudok készíteni a hagyományostól a modernig. Most töltöttem be a 18-at, a szüleim virágboltosok. Nagyon szeretnék egy kis pénzt gyűjteni és arra gondoltam, hogy elmegyek az adventi vásár idején Bécsbe. Vonattal mennék és dobozba vinnék magammal kb 10 koszorút. Vagy igazából amennyit kényelmesen el tudok vinni. Voltam már Bécsbe, ismerem az árakat, hogy miért mennyit lehet kérni. Középfokon tudok kommunikálni németül (árnyalt nyelvtani szerkezetek, jó szókincs), bár vannak kimondott angolból átvett "bécsi szavak", de gondolom ez nem jelentene akadályt. Igazából arra lennék kíváncsi, hogy ez bejelentésköteles-e, vagy csak odamegyek és lepakolok egy kis betonrészen és a kutya nem fog belémkötni. Nézegettem fórumokat meg oldalakat, de nem is igazán találtam erre vonatkozó bejegyzéseket, amelyek a nem állampolgárok kereskedelmi tevékenységét szabályozná alkalom szerű árusításnál.

Mikor voltam Bécsbe, senki sem adott nyugtát, kb. ugyanaz megy, mint nálunk. Vagy most vegyük alapul a mi piacainkon áruló, engedély és nyugatadás nélkül tevékenykedő román árusokat.


Előre köszönöm a válaszokat!:)



2014. okt. 2. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt hiszem más szabályozás van, mint itthon. De azt nem hinném, hogy árulhatsz úgy, hogy lepakolsz. Egy adventi vásár díja Magyarországon is kb. 500 ezer-1 millió ft/ hó. Általában kezdődnek november végén, karácsonyig.

Amúgy nem tudom honnan veszed, hogy nálunk senki nem ad nyugtát. Mi tavasztól-őszig minden hétvégén fesztiválozunk, vásározunk MINDENKINEK adunk nyugtát ( a fene se szeretne több százezres büntetést, inkább kifizetem adóba). A körülöttünk lévők is mindig adnak nyugtát! Gyakorlatilag már nincs is olyan vásár, fesztivál, falunap ahol ne lenne tele NAV-ossal.

2014. okt. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó gyenge a felfogásod egyébként. Én nem azt írtam h senki nem ad nyugtát, hanem azt, hogy Bécsbe nem adtak és a román cigányok sem adnak itt. Hát jó lúzer vagy, hogy mindenkinek adsz nyugtát.
2014. okt. 2. 20:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Bár lehet, hogy lúzer vagyok, de nyugodtan alszom! S Te írtad, hogy Bécsbe (bár az Bécsben)senki sem ad nyugtát, úgy mint nálunk.

Én erre válaszoltam, mivel értelmezni tudtam az írásodat. S nem hiszem, hogy 18 évesen akkora élettapasztalatod van, hogy itt kiossz másokat!

De majd az élet majd megtanít rá! Amúgy, ha a szüleid vállalkozók akkor azért nekik sok mindent kéne tudni a kereskedelemről!

2014. okt. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
engedélyeket kell kérni, és helyfoglalást kell fizetni- ahogy az előttem szóló is írja, már a helyfoglalás pár napra is szép kis összeg,ill. csakis hivatalosan árusíthatsz, így áfa köteles. 10 koszorút biztos nem érdemes kivinni,és mindent elintézni, pár száznál már lenne esélye. EU-s vállakozási formával kell rendelkezned, magánszemélyként csak úgy nem ársíthatsz
2014. okt. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Köszi a kielégítő választ! Ennyit szerettem volna!

2014. okt. 10. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!