Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A vámon felbontják a csomagoka...

A vámon felbontják a csomagokat? Mi alapján döntenek?

Figyelt kérdés

Gondolom bármi megtehetnek, ha úgy látják jónak, de annyi mindent hallottam, hogy már nem tudom, mit higgyek. Mennyire óvatosak a csomagokkal? Egy viszonylag drága csomagot várok EU-n kívülről, az érték fel is van tüntetve rajta, akkor tuti megállítják? A követő kóddal leellenőriztem, és a csomag éppen most érkezett be a vámra. Ha jól számoltam, és tényleg ilyen kegyetlenek, akkor 15 ezer Ft-tal húznak le. Hogy működik ez pontosan? Tapasztalatok? Érdemes egyébként kisebb értéket ráírni a dobozra?

Máskor is rendeltem már csomagot ugyanonnan - bár nem ilyen értékben, de meghaladta a 22 eurót -, mégsem volt ilyen gondom...



2014. okt. 5. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha pár euróval haladja meg az értékmegjelölés a limitet akkor sokszor továbbzavarják és nem foglalkoznak vele.


De ha jelentősen több van ráírva (pl. +20 eurotól) akkor 100%, hogy megállítják.


Ha reálisnak tűnik az értékmegjelölés akkor elég nekik egy átvilágítás, fizetsz és nem bontanak ki semmit. Ha kilóg a lóláb akkor bontják - de ez ritka.


A folyamat egyszerű: Ha fennakad a vámon akkor beküldöd a fizetést igazoló okmányokat, a vámügyintézés megbízását megengedő doksikat és a postásnak fizetsz.

2014. okt. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Mit kell érteni vámügyintézés megbízását megengedő dokumentumok alatt?
2014. okt. 6. 23:21
 3/4 anonim ***** válasza:
posta weblapján egybe letöltheted őket. Ha előre beküldöd akkor sokkal gyaorsabb az üi
2014. okt. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. okt. 7. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!