Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Arra vagyok kíváncsi, hogy...

Arra vagyok kíváncsi, hogy tényleg évente kötelező a drága, vadi új online pénztárgépeket "ellenőriztetni" 5000 Ft-ért?

Figyelt kérdés

Milyen jogszabály alapján?

Ki büntet(het) meg ha ezt nem teszem?

Miért nem az fizeti, aki kitalálta ezt a baromságot?



2014. okt. 15. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Valahol vissza kell nyernie az allamnak a rezsicsokkentest.
2014. okt. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A NAV büntet. Ugyanis évente be kell vizsgáltatni, hogy tényleg szabályosan van-e használva, nincs-e megbuherálva a pénztárgép. A hitelesítés egy évig érvényes, így évente meg kell újítani.

Ez az összeg egy cégnél nem sok, kivéve ha valami gond van a pénztárgéppel.

2014. okt. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ha én meg tudom "buherálni", akkor az ellenőrzés előtt vissza is tudom "buherálni".

Pofátlan lenyúlás!

Azt, hogy egy cégnek mi számít soknak, azt a tulajnak kellene eldöntenie! Csalással meggyanúsítanak, és fizessem a bizonyságot? Mekkora szemétség ez? Ha kíváncsi, akkor nézesse meg - ehhez mindig joga van! Ez az átvizsgálás semmire sem garancia!

2014. okt. 15. 21:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Nézd, ez a jogszabályi környezet, ez ellen nem tudsz tenni (max itt hőbörögni). Igen, évente fogják ellenőrizni.
2014. okt. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szerintem az, hogy egy lenyúlós törvény szükségességét vitatom, az nem hőbörgés!

A törvények értelme az alkotóit minősíti.

Az továbbra sem világos, hogy garanciális időn belül - a lenyúláson kívül - mi értelme az egésznek?

2014. okt. 21. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!