Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyibe kerül egy Bt. Beltag...

Mennyibe kerül egy Bt. Beltag (vezető) átírása másra?

Figyelt kérdés
2014. okt. 19. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Kicsit pontosíts a kérdést mert nem igazán értem mire gondolsz. Üzletrész átruházásra?
2014. okt. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Még fiatal voltam, mikor szüleim csinálták ezt a Bt.-t és én lettem a Bt. cégvezetője, enyém a felelőség stb. Mivel a cégben már pár éve nem dolgozik senki, így én ezt le szeretném zárni. Más családtag, aki még szintén benne van a cégben, az azt mondja, hogy nem egyszerű lezárni, sok időbe telik. Így gondoltam, hogy átíratnám a vezetői posztot vagy tagságot másra. Hogyan tudnék leggyorsabban és legegyszerűbben kilépni? Más munkahelyen ahol dolgozom fel szeretnék mondani és így még munkanélkülit sem kapnék. Köszönöm szépen ha tudsz segíteni!
2014. okt. 22. 08:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Ügyvéd. Egyszerűen annyit kell tenni elmenni ügyvédhez, ott szépen üzletrész átruházás címen másnap kvázni eladni a részed - vagyis amit írsz más lenne az ügyvezető, és a te tulajdoni részed is másé lenne, de ez sajnos ügyvéd nélkül nem megy.

Mondjuk az a része fura hogy kicsi voltál... úgy hogyan lehettél képviselő? Nem lehet hogy csak simán bel vagy kültag vagy?

2014. okt. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat nem kicsi, hanem fiatal :)
2014. okt. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, fiatal voltam. :)

Ez az átruházás jár valamilyen adóval, illetékkel. Azzal rémisztgetnek, hogy rám fog szállni az Apeh, ez mennyire lehet igaz?

2014. okt. 31. 02:46
 6/6 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM SZÉPEN A VÁLASZT!
2014. okt. 31. 02:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!