Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem kaptam számlát 6000€...

Nem kaptam számlát 6000€rol, lehetséges az, hogy ez legálisan történt?

Figyelt kérdés

Megrendeltem egy weboltalt amit bankon keresztül külföldről utaltam magyarországra. A bankban kaptam bizonylatot az utalásról, de azt nem tudom, hogy a bizonylat helyettesíti-e a számlát. Igy is ki kellet vona nekem állítaniuk a számlát?


A válaszokat előre is köszönöm!



2014. okt. 28. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

????


A számlát az ELADÓ állítja ki neked, nem a bank!

2014. okt. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha feljelenteném őket ezért vissza kapnám a pénzemet? Mert már lassan egy éve halogatják az egy hónapos munkat :/
2014. okt. 29. 15:21
 3/7 anonim ***** válasza:
kit akarsz feljelenteni és miért?
2014. okt. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kicsit pontosítsd a kérdést mert így nem lehet rá válaszolni.
2014. okt. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egy eve tortent, hogy megrendeltem egy kis weblap epitesel foglalkozo cegtol egy weblapot. Azt igertek hogy egy honap alatt megcsinaljak, de meg mindig nem keszult el, es amit idaig el is keszitettek, azt sem csinaltak meg normalisan. Mindig kitalaltak valami okot, hogy miert nincsen kesz, es en megerto voltam veluk, de mostmar ez tul sok. Arra jutottam, hogy a leheto legbiztosabb uton szereznem vissza a penzem, mert a pereskedesekbe nem szivesen mennek bele, foleg mert pestol 900km re lakom kulfoldon. Tul sok idot es penzt venne igenybe, de viszont ha feljelentem a nav nal, hogy nem allitottak ki nekem szamlat, akkor azt mar nav itezne. De nem tudom hogy vissza fizetnek e nekem azt az osszeget amit a ceg bankszamlajara kuldtem.

Szoval a kerdes az az, hogy jeletsem fel a Navnal, vagy erdemesebb lenne bepereli oket?

2014. okt. 31. 01:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha feljelented őket a NAV-nál akkor maximum annyi történik, hogy őket megbüntetni a nav és kész. Neked attól senki nem fog visszautalni semmit.


Mellesleg ha céges számlára utaltál valószínűleg legkönyvelték azt (hiszen a számlára érkező pénzzel muszáj elszámolnia a cégnek!), így egy ilyen feljelentésnek valószínűleg értelme sem lenne. Maximum annyi, hogy te miért nem kaptad meg a számlát, de erre simán bekamuzhatják, hogy ők elküldték neked postán, csak elveszett útközben.


Polgári per marad csak vagy a fenyegetőzés, hátha megijednek és visszafizetnek (elhangzottak alapján nem sanszos).

2014. okt. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

ertem, persze meg fel fogom venni a kapcsolatot egy ugyveddel is.

nagyon szepen koszonom a valaszt!

2014. okt. 31. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!