Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyire etikus manapság...

Pitepeti kérdése:

Mennyire etikus manapság NAV-os dolgozónak lenni?

Figyelt kérdés

Ugye azt mindannyian tudjuk, hogy a NAV gyakorlatilag egy legalizált pénzügyi, gazdasági terrorszervezet, amely lehetővé teszi a legitim népnyomorgatást a törvények függvényében.

Mindezek figyelembevételével etikus e ott dolgozni? Régen az adószedőket, vámszedőket jól elverték, a pénzüket elvették. Mennyiben más a helyzet manapság?

A kérdés azért került publikációra, mert egy ismerősömnél részrehajlást tapasztaltam a NAV irányában, mivel rokon dolgozik ott.

Én a magam részéről ezt mélyen elítélem, de meghallgatom a véleményeket. Köszönöm a válaszokat.



2014. okt. 29. 18:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Az 50-es évek padlássöprőivel nagyjából azonos kategória.
2014. okt. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Etikus? Az egész élet nem etikus.... miről is beszélünk ezek után???


gondolom amúgy ők dúskálnak a pénzben, hisz kenőpénzek biztos akadnak.

2014. okt. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Az tény: a NAV dolgozói nem járnak "kézenfogva" a tisztességgel!
2014. okt. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

A kérdésedre nem tudom a választ, de abban biztos vagyok, hogy semmivel sem erikátlanabb, mint az, aki foglalkoztat munkavállalót és úgy rövidíti meg, hogy nem fizeti ki a túlóráját, nem ad neki szabadságot, nem lehet beteg, mert akkor "szevasz", lenyúlja az étkezési jegyét, hogy anyuci el tudja költeni a dolgozók helyett a boltban, mert kell a luxusvillába villanykörtét vennie és az évi jövedelme egy része elmegy jordániai nyaralásra, így nem marad égőre.


Miről is beszélünk?


Én nem védeni akarom a hatósági dolgozókat, de ott sem csak köcsögök dolgoznak szerintem. A munkámból kifolyólag sok ellenőrrel (nem csak NAV-os) találkoztam, nekem semmi bajom nem volt velük.


Ennyi erővel az ügyfelét lehúzó jogi képviselők (jogászok, ügyvédek, stb.) sem éppen etikusak...:)

2014. okt. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
11%

Ez egy rendkívül hülye kérdés. És a válaszok is olyan szinten vannak, hogy elgondolkodtató, egyeseknek milyen a realitásérzéke.

A NAV-nál a nagy vezetők kerültek most korrupciós gyanúba. A "rendes" dolgozók azért tisztességesen végzik a munkájukat. És mondjuk ők vannak többségben.

Amúgy a NAV nélkül nem igazán menne az ország. Ők szedik be a költségvetés jelentős részét. Most hogy épp NAV-nak hívják, vagy másnak, az tök mindegy. Ezt minden országban elvégzi valaki. Alapvetően nem ők tehetnek semmi rosszról, hanem a mindenkori hatalom, akik a jogszabályokat alkotják.

Az, hogy most egyes emberek korrupciós ügyekbe kerültek, semmi különöset nem jelent, csak hogy pár embert el kéne távolítani, és le kéne csukni. Emiatt azt gondolni, hogy minden egyes NAV dolgozó vastagon meg van kenve, és marha jól él ebből, iszonyatosan nagy badarság.

2014. okt. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Na egy pillanat ... Értem, hogy ennyi erővel sokmindenre rá lehet fogni, hogy etikátlan, pl ügyvédek, orvosok, ki nem fizetett munkabérek ... ez eddig igaz.

De azért azt tegyük hozzá, hogy a NAV által végrehajtott adóterhek gyakorlatilag az egész magyarságot érintik, nem csak a betegeket. Ne feledkezzünk el az élelmiszerek 27%-os ÁFA járól, a tanszerek adótartalmáról, az üzemanyag ... satöbbi.

Ez - nyugodtan ki merem jelenteni - 10 millió magyart érint, azaz mindenkit.

És ezt egyetlen más népnyomorító szervezetről sem lehet elmondani.

2014. okt. 30. 05:43
 7/11 A kérdező kommentje:

Na de gombolyítsuk továbba fonalat.

Ugye pillanatnyilag az van, hogy az adóterhek automatikusan levonásra kerülnek, ebbe a NAV-os anyuci, sógi, koma nem szól bele, így nem keletkezik párhuzam a NAV általi levonások, és a rokoni kapcsolat között.

NAV-nál dolgozik, oké, mindketten tudjátok, hogy szar az egész, de igazából senki nem hibás.

Azonban, mi van akkor, ha ... ? Játsszunk egy kicsit most, mégpedig egy szituációs játékot ;)

Tételezzük fel, hogy minden ugyanaz, mint a valóságban, 2014, Fidesz, Orbán, magas adók, alacsony fizetés, tehát minden lényegi dolog ugyanaz, egy apróság kivételével. Ez pedig a következő.

A fizetésedet bruttóban kapod, semmi járulék nem kerül levonásra. Megkapod a fizud, bevásárolsz, megtankolsz, ésatöbbi.

Ám az adót ettől még be kell fizetni, csak éppen szeélyesen kell egy NAV-os dolgozónak minden este befizetned. (Most a technikai részleteken ne akadjunk fent, ha kérhetem)

Ez a NAV-os dolgozó természetesen a képzeletbeli rokon, vagy akárki, de a lényeg, hogy nem idegen.

A lényeg,este szépen átjön, a 180 ezres fizudból mindjárt le is csap egy 50-est minimum. Így kezdi.

Aztán üzemanyag, ebben van ugye jövedéki adó, útadó, ÁFA, egy elég magas részarányban.

Kenyér, sajt, tejtermékek, szalámi ... iskolaszerek, ami 27%

Cigi, üveg pálesz, itt az ÁFA felett van még jövedéki is. Na a lényeg, mosolyogva legombol még olyan 80-100 ezret, az SZJA-val együtt.

Majd cinikus félmosollyal az arcán közli, szorri bró, ez a munkám.

Számokon ne akadjunk fenn, most az tökmindegy, a kérdés. Vajon ebben az esetben is egy laza kézlegyintéssel túllépnénk a dolgon, mondván, ez a munkája, meg amúgy is, tök jó fej?

Vagy lehet, hogy elküldenénk inkább felmenőihez?

2014. okt. 30. 06:02
 8/11 A kérdező kommentje:
Tehát leegyszerűsítve a kérdést, rendesen a mai korban élnénk, ahogyan most, de az adószedés középkori módszerekkel lenne végrehajtva. Bejön a finánc, viszi a pénzt, oszt jó napot
2014. okt. 30. 06:50
 9/11 anonim ***** válasza:
44%

Erre ugyanazt tudom mondani, mint korábban: a magas adóterhekhez az ég világon semmi köze egyik NAV-osnak sem. Lehet kopogtatni Orbánnál, meg az előtte lévő kormányoknál, hogy ez nekünk nem tetszik. Képzeld el, hogy a NAV-osok is fizetik ugyanazokat a terheket, a fizetésükből is, meg minden másra. És nekik még csak normális, versenyképes fizetésük sincs, csak a Kttv. szerinti (persze itt is kivételt képeznek a nagy vezetők, akiknek kvázi határtalan a fizetése).

Komolyan nem értem, miért vannak ennyire kétbites emberek? Sok pénzt szed be a NAV, és ez az, amit Orbán mindenféle hülyeségre elver (stadionok, haverok, stb.) Ez az összeg csak nagyon kicsi hányadban a NAV dolgozóké, ők nem maguknak otthonra viszik a beszedett adót. Azt sem egészen értem, miért gondolja bárki, hogy minden NAV-ost megkennek, és abból olyan jól él, hogy csak na. A kis embereket nem lehet megkenni, általában egy személyben nincs olyan jogosultságuk, ami miatt megérné, még ha akarnák sem. A vezetőket már igen, azokat kéne szépen kirugdosni meg lecsukni, de hát erről is hallgat a kormány. Ami elég gáz, mert ez úgy csapódik le az emberekben, mintha minden egyes NAV dolgozó úgy élne, mint Orbán és haverjai, és senki nem tájékoztatja a állampolgárokat a valódi bűnösökről.

Lehet nyomkodni a pirosat, éljétek ki az utálatot itt a NAV ellen, még dobbantsatok is, ha úgy tetszik.

2014. okt. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9

Ne haragudj, de amit írsz, az teljesen hülyeség. Én egy szóval sem állítottam, hogy az adószedő gazdag lenne, sem azt, hogy korrupt. Olvasd el még egyszer (vagy amennyiszer kell) a kérdést, hogy megértsd.

Köszönöm :)

2014. okt. 30. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!