Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mindig adózni kell, ha bankszá...

Mindig adózni kell, ha bankszámlára jön pénz?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy magántanítványt vállalnék, aki külföldön él, és skype órákat adnék. Fizetni csak átutalással tud, de én nem szeretnék ezután adózni, ha nem muszáj, mert akkor már nem nagyon éri meg, olyan sok az árrés... nincs erre megoldás? Pl. ha ajándékként tünteti fel utaláskor az utalt pénzt? valahol azt is olvastam, hogy a magántanítás adómentes.. ez igaz? Köszönöm előre is a válaszokat.
2014. nov. 4. 09:38
 1/1 anonim ***** válasza:

"valahol azt is olvastam, hogy a magántanítás adómentes.. ez igaz"?


Nem igaz.


Az ajándék SZJA szempontjából adómentes ugyan, de illetéket viszont fizetni kell utána. Bejelentés, stb.

Olyan nem nagyon van, hogy valamit ne kelljen valami után fizetni.


Ráadásul elég nehéz megmagyarázni adott esetben, hogy egy "tanár" embernek a bankszámlája ajándékozott összegekkel gyarapodik "idegen" emberek által...:)

2014. nov. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!