Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha külföldről utalnak nekem...

Ha külföldről utalnak nekem bankszámlára euróban akkor van valamilyen plusz költség? Egyáltalán, hogyan zajlik ez? Átszámolják vagy euróban lesz a számlámon?

Figyelt kérdés

2014. júl. 23. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha forint számlád van akkor átváltják forintra. Nem is értem hogyan gondolhatod, hogy egy forint számlán euróban maradjon. Általában van költsége is, de ez bankfüggő.
2014. júl. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Minden bankszámlának meg van, hogy milyen pénznemben tartják rajata a pénzt. A tied gondolom Ft.

Amikor elutalják a pénzt a külföldi számláról, és beér a te bankodhoz, az akkori euró szorzoval átváltja a bank a pénzt és a te számládon így fog megjelenni Forintban.


Ha valamit eladtál és arra kell pontos összeg, akkor az a baj, hogy lehet amikor megadod az összeget akkor még a váltás jobb, de mire beér a számládra már kevesebb/több pénzt fogsz kapni érte.

2014. júl. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Első komizó szerintem ez az oldal azért van, hogy ha nem tudunk valamit akkor megkérdezzük. Nem kell mindjárt leharapni a fejemet de azért köszönöm a választ. Második komizónak is köszönöm a kifejtett választ:)
2014. júl. 23. 14:03
 4/4 anonim válasza:
Ez úgy türténik hogy a bank a saját árfolyama szerint átváltja plussz leveszi a kezelési költséget.
2014. júl. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!