Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Németországban 1800 bruttóból...

Németországban 1800 bruttóból kb.1400-at kaptam kézhez, érdemes-e adó visszatérítéssel foglalkoznom?

Figyelt kérdés

Úgy értem, klass 3-ban vagyok-e, járna-e még vissza valami?

Magyar állampolgárként köteles vagyok-e német adóbevallást beadni?



2014. nov. 5. 06:28
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Ez teljesen normális, nem hinném, hogy bármi is visszajárna.


Ha meg Németországban dolgozol, akkor állampolgárságtól függetlenül kell adóbevallást beadni. (Ha nem teszed, akkor igen komoly böntetésre - börtön - számíthastsz, ott ugyanis komolyan veszik)

2014. nov. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kabe 1400at adnak ki a netes szamitoprogramok is, ugyhogy stimmel a dolog.


Adobevallast koteles vagy beadni, mivel jovedelmed volt Nemetorszagban. Ez nem allampolgarsagfuggo. Nehany dolgot le lehet irni az adobol, a bevallasban terhetsz ki ezekre.

2014. nov. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

kindergeld stb?

nav-nál tudok beadni német adóbevallást?

2014. nov. 5. 08:02
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kindergeldet meg kell igenyelned a nemet hivatalnal, automatikusan nem jar.


Nemet adobevallast a Finanzamt-nal adsz be, NAVnak ehhez semmi koze.


Mivel lathatoan nem sok informaciod van errol a temarol, azt javaslom hogy keress Nemetorszagban egy szakembert, aki megcsinalja a bevallasod. Te is megcsinalhatod egyebkent valamilyen segedprogrammal (en a tax2014-et fogom idenre) nem annyira bonyolult, de nem is magatol ertetodo, es nem art rendesen nemetul tudni hozza.

2014. nov. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!