Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nekem van 200ezres bírságom...

Ha nekem van 200ezres bírságom és en veszek egy autót elvehetik tőlem az autót ha nem fizetem a büntetést?

Figyelt kérdés
regebben kaptam birsagot par eve mikor ittam 3-4 sört es rbogora ültem igaz kb 3-400m-ert akartam menni de elkaptam es 200ezerre büntettek amit ätadtak az önkormänyzatnak ahol 5evig van fenttartva es ha lesz jövedelmem abbol vonogatjak azota kb 3 ev telt el kerdesem az ,hogy ha vennek most autót azt elvehetnek tölem?

#birsäg
2014. nov. 7. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha folyamatosan vonják akkor nem nyúlnak hozzá.
2014. nov. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha van jövedelmed, amelyből folyamatosan tudják vonni, és nem 4,- forint megy be havonta belőle, és az ügyed nincs még végrehajtás alatt, akkor nem nyúlnak a kocsihoz.


Ha végrehajtás alatt van az ügyed, akkor már bármidhez hozzányúlhatnak még úgy is, hogy közben jön a bérletiltás.

2014. nov. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazabol van munkam de kezhez kapom a penzt csak tbm van fizetve szoval nem tudnak migez hozzanyulni de a 3ev alatt egy papirt se kaptam ,hogy fizessek mar vagy akarmi
2014. nov. 8. 06:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Szóval feketén dolgozol és nem fizetsz a bírságba, levonni meg nem tudnak tőled, mert nincs hivatalosan jövedelmed.

Az is érdekes, hogy 3 évvel ezelőtt 200ezerre büntettek pár sörért. Nem volt ott még más is ami emelte a bírság összegét?

Nem elveszik az autódat, hanem végrehajtás alá vonják és elárverezik. Sőt, ha kifogsz egy jószándékú ügyintézőt, még vagyonosodási vizsgálatot is indítanak ellened, hogy nulla jövedelmből ugyan hogy vettél többszázezres autót.

2014. nov. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ugy volt hogy 0.37et fujtam volt bukom minden rendben volt meg mondtak is h szerencsem hogy egyutt mukodo voltam eloszor kaptam egy papirt h eltekintenek a birsagtol mert ez az elso eset es tanulo vok akk meg is nyugodtam csak sajna papirt kidkapobtam ra egy honapra meg kaptam a 200ezres csekket
2014. nov. 8. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!