Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ma szolt könyvelőm, hogy a...

Ma szolt könyvelőm, hogy a NAV kiléptetett a KATÁBÓL adótartozás miatt, van rá mód hogy visszakerüljek?

Figyelt kérdés
3 hete vettem észre, hogy volt 150.000 Ft adótartozásom, de úgy látszik hogy későn vettem észre és küldtem be a pénzt! Ma szólt könyvelőm hogy kapni fogok levelet hogy kiléptetett a NAV! Valaki került már ilyen helyzetbe, tudnátok segíteni? Előre is köszönöm.!
2014. nov. 11. 17:30
 1/1 anonim ***** válasza:

2012. évi CXLVII. törvény a kisadózó vállalkozások tételes adójáról és a kisvállalati adóról


5. § (1)11 A kisadózó vállalkozások tételes adója szerinti adóalanyiság megszűnik


j) a naptári negyedév utolsó napjával, ha a kisadózó vállalkozás állami adóhatóságnál nyilvántartott, végrehajtható, nettó módon számított adótartozása a naptári negyedév utolsó napján meghaladja a 100 ezer forintot;



(5) (2) Az adóalanyiság megszűnéséről - az (1) bekezdés a)-d) pontjában meghatározott okok kivételével - az adóhatóság határozattal értesíti az adózót.


(a tartozás miatti adóalanyiság megszűnése a j pont)


5. § Az adóalanyiság megszűnésétől számított 24 hónapban az adóalanyiság ismételten nem választható.



Nekem igen volt ilyen ügyfelem, de ezzel nem lehetett mit kezdeni, ha a könyvelő elmondta mikor meddig mennyit kell fizetned, de nem fizettél, akkor még felelősségre sem vonható - bár ha az lenne sem segítene a helyzeteden.


Arra ügyelj, hogy a kilépést követően ha főállásod a vállalkozásodban van akkor járulékfizetésed keletkezik.

2014. nov. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!