Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Webáruház nyitás? LENT!

NEMAKAROK kérdése:

Webáruház nyitás? LENT!

Figyelt kérdés
Üdv! ha nyitok egy webáruházat és én külföldről szerzem a cuccokat pl:egy adott weboldalon 5000ft pl egy ruha és én azt 6000ft-ért hirdetem meg a webáruházban de a menete úgy lenne hogy kiteszem 6000ft-ban és a megrendelőnek úgy küldöm el hogy a termék eredeti oldaláról rendelem és rögtön a megrendelő címére megy.nekem ezután adózni kell? vagy ez így legális?
2014. nov. 12. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Legális, _és_ adózni kell utána. A két dolog nem zárja ki egymást.
2014. nov. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
számlát hogyan adsz róla? Csak úgy kérdezem.
2014. nov. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
de lényegében ez olyan mintha valaki megkérne hogy rendeljek neki ilyet.és akkor kiteszem x árért egy adott terméket.és én megrendelem ő meg küldi a pénzt. ezután is kell adózni? mert én rendeltem neki valamit? ez olyan mintha egy ismerős kér meg rá hogy ebay-en rendelj már nekem
2014. nov. 12. 13:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a megrendelésből is pénzt keresel, akkor olyan igen, és kellene is adózni. Ha azonban az ismerős úgy kérne meg rá, hogy nem fizet neked plusz pénzt, akkor nem lenne semmi. És az nem is ilyen.
2014. nov. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"de lényegében ez olyan"


Nem, ez PONT lényegében nem olyan...

2014. nov. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos adózni kell utána, mi több a webáruházhoz ki kell váltani a vállalkozóit, ami miatt havonta 60ezret be kell csengetned állambácsinak járulékok címen (ha eladsz vmit, ha nem), ezenkívül a webáruház bérleti, üzemeltetési díja sincs inygen, plusz van egy csomó marketingköltség. Nem olyan egyszerű ám. És ha Áfa körös vagy, akkor áfázni is kell...
2014. nov. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, dropshipmentnek hívják. Szinte mindenki így csinálja , aki teheti.


Ez 8 év még jól működött, ma már sok az eszkimó, kevés a fóka esete van, de ha van rá reális piacod, másodállásban megérheti.


Számlát úgy ad róla, hogy ő elektronikusan vagy levélben külön küld meg. Ő pedig a külföldi partnertől kapja elektronikusan általában. Tehát van bevételi és kiadási számla is. Teljesen legális, korszerű, csak már nem innovatív a dolog.


Bővebben itt az adózásról:


[link]


és az indulásról:


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-vall..



Ha kell további segítség szólj, ilyen jellegű üzletek mentorálásával foglalkozok.

2014. nov. 13. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!