Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kaptam egy levelet a NAV-tól...

OwnMckendry kérdése:

Kaptam egy levelet a NAV-tól 1353. Mit jelent ez?

Figyelt kérdés
Elvileg adóbevallás elmusztásáról van szó, kaptam 8 napot hogy be adjam, de nekem már egy éve nincs munkám semmien jövedelmem, nem kapok segélyt, semmit. Mit kell tennem ilyen esetben?

2014. nov. 19. 04:20
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
A "13"=2013. Tavalyi bevallást kérnek. Bemégy az illetékes adóhivatalba, és kitöltik neked a nyomtatványt, amit utána átmásolsz a saját kézírásoddal egy másikra. Ennyi az egész, általában.
2014. nov. 19. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
Személyi-jövedelemadó bevallás.
2014. nov. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pedig elég valószínű, hogy nem adtad be a 2013-as bevallásod, viszont volt adóköteles jövedelmed.
2014. nov. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A tavalyi jövedelmedről valószínűleg nem küldtél be bevallást. Én is kaptam ilyet (akkor voltam életemben először diákmunkán), bementem a legközelebbi NAV-hoz, ott segítettek kitölteni (már nem emlékeztem hol mennyit kerestem).
2014. nov. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tértivevényes levélben kérj tolmácsot!
2014. nov. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha egy éve nincs munkád, akkor kb. 2013. őszéig dolgoztál.

Azaz a 2013.01.01. - 2013.ősz időszakra kellett volna adóbevallást készítened.

2014. nov. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!