Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Rendeltem külföldről 360$-os...

Rendeltem külföldről 360$-os terméket, kaptam ma egy vámos levelet. Amikor válaszolok a levélre ráírjam a valós értéket?

Figyelt kérdés
Interneten utánaolvastam a feladó kis értéket szokott ráírni az adó elkerülése végett. De most én nem tudom mennyi az a kicsi. Ezzel bebukhatok? Nem szívesen adnám az áru értékének 30%-át a mélyen tisztelt miniszterelnök úrnak...

2014. máj. 29. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
EUR 22 alatt semmit, EUR 150-ig csak AFAT, ellenben EUR 150 felett vamot es AFAT is kell fizetni, ha Union kivuli orszagbol rendelsz valamit. Talan kerdezd meg a feladot, milyen erteket irt ra a csomagolasra. Ha a vamosok nem hiszik el, kibontjak a csomagot es ertekbecslest vegeznek, es csak akkor kapod meg a cuccodat, ha kifizetted a vamot/afat.
2014. máj. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megpróbálok valamit a feladóval intézni.
2014. máj. 29. 11:05
 3/6 anonim ***** válasza:
De ezt nem bemondásra kell fizetni, hanem be kell mutatni annak a banki vagy Paypal tranzakciónak a kivonatát, amivel kifizetted az árut. Ha te hazudozni próbálsz, azért büntetőjogi felelősség terhel téged. Tehát hiába nem szívesen fizetsz az államnak, ha egyszer ez a szabály, akkor muszáj.
2014. máj. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy nem a mélyen tisztelt miniszterelnök úrnak fizeted, hanem az államnak, vagyis nekünk. Minket meg ne lopjál meg, ha kérhetném mély tisztelettel, vagy ha igen, legalább ne legyen pofád pont tőlünk ehhez tanácsot kérni. Köszi.
2014. máj. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
30% az mégis pofátlan. Nem akarok bunkó lenni de az ország pénze a cigányok és munkanélküliek eltartására megy. Gondolom ezek közül valamelyik táborba tartozol különben nem szólaltál volna fel ilyen elégedetlen hangon. Köszönöm válaszod.
2014. máj. 29. 21:51
 6/6 anonim ***** válasza:

"Nem akarok bunkó lenni de az ország pénze a cigányok és munkanélküliek eltartására megy. "


Az ország pénzének jelentéktelen része meg a fenti célokra. Ugyanilyen jelentéktelen része megy évek óta mondjuk abortuszra is. Ha erre több mehetett volna, valószínűleg te most nem irkálnál itt. Szebb világ lenne, de sajnos nem juthat elég pénz minden nemes célra...

2014. máj. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!