Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kaptam egy levelet, hogy 86...

Kaptam egy levelet, hogy 86 ezer Ft adótartozásom van (örököltem), és jelzálogjogot jegyeztek be az én házrészemre. Mennyi időm van befizetni vagy hogy van ez? :- (

Figyelt kérdés

Bocsi elég hülyén fogalmaztam meg a kérdést. Na szóval ezt a levelet kaptam a Fővárosi Főpolgármester Hivataltól:


"Tisztelt Földhivatal!


Kérem, hogy az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény (továbbiakban: Art.) 155. (4) bekezdése alapján (nevem) (címem) alatti adós XXX ügyszámú végrehajtási ügyében az 5/24 tulajdoni hányadú XXX helyrajzi számú ingatlanra a jelzálogjogot soron kívül bejegyezni szíveskedjenek.


Követelés összege: 86.535 Ft


Jogcím: iparűzési adótartozás és annak járulékai"


Nincsen munkám, csak tanulok. Normális ez, hogy nem kaptam eddig semmi értesítést, csak most ezt a levelet...? Felháborító szerintem... na mindegy, a lényeg, hogy ezt meddig kell befizetnem, illetve mi történik ha nem fizetem be a közeljövőben?



2014. nov. 19. 14:58
 1/2 anonim ***** válasza:
54%

Ez iparűzési adótartozás + annak járulékai = késedelmi pótlék, eljárási illeték, stb. stb. Semmi köze az öröklés tényéhez. A lényeg, hogy a földhivatal szerint van a neveden egy ingatlan, vagy ingatlan-rész-tulajdon, és ha nem rendezed ezt a tartozásodat, bizony az ingatlant elárverezik!!


Iparűzési adó-tartozása viszont csak annak van, aki jelenleg, vagy korábban is rendelkezett vállalkozói adószámmal, és az önkormányzathoz beküldött bevallás szerint iparűzési adóbefizetési kötelezettsége volt, amit elfelejtett befizetni.


Kérheted:

- a tartozás elengedését

- a tartozás részbeni csökkentését

- a tartozás 12 havi törlesztésre való lehetőséget


Persze csak az egyiket, vagy esetleg egy rész elengedését, és a többi részletekben történő megfizetését. Igyekezz, az előbbi értesítés átvételétől számított 15 nap alatt a kérelmednek be kell érkeznie a NAV Fizetési Kedvezmények Osztályára, különben ...

2014. nov. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Valamint az is fontos tény, hogy minél tovább húzod, annál több lesz a tartozásod, ugyanis egy végrehajtási eljárás az adósnak nagyon költséges dolog. Van, akinek még a tartozás összegét is meghaladja a végrehajtási költség.
2014. nov. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!