Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adótartozásom van. A lakás,...

Adótartozásom van. A lakás, ami a nevemen van, végrehajtás alatt áll. Igy kapok adovisszatéritést, vagy nem? Elvileg járna vissza egy bizonyos összeg, de nem tudom hogy megkapom-e?

Figyelt kérdés
2014. jún. 9. 13:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha tartozásod van a NAV felé, mégis hogyan járna neked a NAV-tól adóvisszatérítés?
2014. jún. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ugy hogy a lakás már árverezés alatt van..( a nav által) Gondoltam hátha igy lesz belöle valami
2014. jún. 9. 13:52
 3/14 anonim ***** válasza:
A NAV nem arra fog torekedni, hogy minnel tobbert adja el a lakasod. Dot meg ezutan is tartozhatsz.
2014. jún. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%
Ha adotartozasod van, automatikusan kiesel mindenfele adokedvezmenybol, -visszateritesbol. Igazabol nem is ertem hogyan kepzelted, hogy neked az jarhat...
2014. jún. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Jár a visszatérítés, miért tűnne az el?

De nem kapod meg, hanem ennyivel csökken az adótartozásod.

2014. jún. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Így van...
2014. jún. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Off :(Bocsi ,de engem is érdekel )

Ha levonják a visszatérítést adótartozásba ,arról kap valami hivatalos értesítést ? Gondolom nem az van ,hogy csak várja az x összeget és nem érkezik ,hanem valami levelet küldenek ,hogy járt volna x összeg ,de levonták adótartozásba .. nem ?

2014. jún. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Miután minden állampolgár el tudja érni az adófolyószámla adatait, nem szükséges ilyen kimutatásokat küldözgetnie az adóhatóságnak.
2014. jún. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Köszi .Ezt eddig nem tudtam .Hol lehet megnézni ,mi a menete ?
2014. jún. 11. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kell hozzá ügyfélkapu, utána be kell lépni a magyarorszag.hu-n, és ott a NAV eBEV szolgáltatását elindítani. Azon belül a Szolgáltatások menüben van egy csomó minden, köztük a folyószámla adatok is. Amúgy ezen a rendszeren belül lehet elérni az olyan adatokat is, mint pl. hogy a munkáltatód rendesen bejelent-e. Szerintem nagyon hasznos dolog ez.
2014. jún. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!