Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Igaz hogy egyéni vállalkozókén...

Igaz hogy egyéni vállalkozóként vehetek mobilt, laptopot és költségként elszámolhatom?

Figyelt kérdés

2014. dec. 4. 21:40
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Igaz. Ilyet (szinte) minden tevékenységi kör leírhat.
2014. dec. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

és ez hogy is van?

hogy nem az adót hanem az adó alapot csökkentem?

és ha kezdő vállakozásként nem keresek még sokat, csak mondjuk egy laptopnyit és egy mobilnyit meg még néhány szintén leirható cuccot (több száz ezres laptopról és mobilról van szó) akkor gyakorlatilag adómentesen elkölthettem erre a nyerességet?

2014. dec. 4. 22:17
 3/34 A kérdező kommentje:
vagy csak a nyeresség egy megadott százalékát lehet leirni?
2014. dec. 4. 22:17
 4/34 anonim ***** válasza:
43%

Nem vagyok könyvelő, de a következőről van szó.


van a termék ára és az ÁFA rajta. Ha ÁFA-körös vagy, akkor a vállalkozásodra költött ÁFÁ-ból ez az ÁFA visszaigényelhető. A vállalkozáshoz szükséges termék ára pedig a bevételből vonható le. Bevétel-kiadás. Ebből lesz az adóalap, ha befizetted utána az adókat, járulékokat, akkor pedig nyereség. A nyereséget arra költöd amire akarod, ezért dolgoztál.


Amit beviszel a vállalkozásba, azért felelős vagy, el kell tudnod számolni vele. Nem a tiéd, hanem a vállalkozásé. Te pedig a vállalkozás tulajdonosa vagy. Érthető?

2014. dec. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Az nem érthető, hogy az el nem adott árú minek számit.

Tehát ha vége a tárgyévnek, és maradt árú, akkor azok is igy számitanak, mintha mobilt vettem volna magamnak?

Elszámolni el tudok vele, a vállalkozásom vagyonát képezi, de akkor az értéke levonható szintén a bevételből és ennyivel kevesebbett kell adózni?


Ergó ha minden hasznomból plusz árút rendelek, és ha abból valamit megvesznek akkor abból is, akkor abban az évben nem is kell adóznom, mert nulla lesz a nyerességem?

2014. dec. 5. 00:42
 6/34 anonim ***** válasza:
62%

"Az nem érthető, hogy az el nem adott árú minek számit."


Ha pék vagy a zsömle. Ha nonstop, akkor a kisfeles vodka. Ha biztonsági őr, akkor a szolgáltatott órák. A vállalkozás tevékenységétől függ, mit adsz.


"Tehát ha vége a tárgyévnek, és maradt árú, akkor azok is igy számitanak, mintha mobilt vettem volna magamnak?

Elszámolni el tudok vele, a vállalkozásom vagyonát képezi, de akkor az értéke levonható szintén a bevételből és ennyivel kevesebbett kell adózni?


Ergó ha minden hasznomból plusz árút rendelek, és ha abból valamit megvesznek akkor abból is, akkor abban az évben nem is kell adóznom, mert nulla lesz a nyerességem?"


Igen, de az nem haszon, az bevétel. Ha minden bevételed a vállalkozásra fordítod, nem lesz nyereség. HA a vállalkozás még pénzbe is került akkor sok év, mire nyereségesbe fordulsz. Ezért veszik a vállalkozók a számlákat. Hogy ne adózzanak. De járulék, meg áfa, meg kutyafüle kamara, meg sokminden ettől még van.

2014. dec. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

Az előző kolléga jól mond mindent.


"Ergó ha minden hasznomból plusz árút rendelek, és ha abból valamit megvesznek akkor abból is, akkor abban az évben nem is kell adóznom, mert nulla lesz a nyerességem?"


Igen, de ha nem a nyereségért csinálod, akkor miért? (A sok nemes cél mellett az emberek elsősorban keresni szeretnének a vállalkozásukkal.) Illetve ha az árut folyamatosan halmozod fel, akkor egyszer azért el kell adnod, és akkor keletkezik a sok nyereséged majd.

2014. dec. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

Hát ez az!

Ha felhalmozza a rengeteg árut, és ez miatt a vásárlás évében, éveiben veszteséges. Majd akkor lesz nyereség, amikor eladta.

De ha most veszteséges = több a kiadása, mint a bevétele, azt a többlet kiadáshoz szükséges pénzt honnét vette???


Másrészt mivel szinte minden vállalkozás ezt (igyekszik) csinálni, hogy elkerülje az adófizetést, nem véletlen, hogy "kitalálták" már kb. 10 éve, az u.n. "elvárt jövedelem" fogalmát....


Szóval inkább bízd a könyvelődre, hogy mit, mikor, hogyan, mert különben elég sok gubancot okozhatnak a félinformációk alapján végzett könyvelés-bevallás.

2014. dec. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Igen ez igy van.

A következő a helyzet.

Nincs elég tőkém.

Ahhoz hogy havi szinten megélhessek, könnyen ki lehet számolni mennyit kell eladni havonta.

Ha mondjuk egy milliót adok el havonta 30%-os haszonnal, az havi 300 000 Ft. Ennek mondjuk ha a fele elmegy adóra és a többire az 150 000 Ft. Ennyiből meg lehet élni, de akkor már inkább havi 2 milliót kellene eladni, mert havi 300 000 Ft-ból jobban meg lehet élni.

De még egymillió forintom sincs.

Van mondjuk 200 000 Ft-om.

Vásárolok árút 200 000 Ft-ért.

De elöbb kiszámoltuk 1-2 millióért kellene ahhoz vásárolni, hogy megéljek belőle.

Tehát amikor eladtam lett 260 000 Ft-om.

Veszek tehát árút annyiért.

Mikor eladtam lesz kb. 350 000 Ft-om.

Természetesen ez nem így megy hisz nem kell megvárni mig eladom, jobb ha egyből veszek amint egy nagyobb összeg összegyült, hogy folyamatosan legyen árú. Csak a számolási példa miatt irtam így.


A kérdés az, hogy ha ekkor jön a tárgyév vége, akkor adómentes vagyok, mert árúban van minden szerzett bevétel?

Egész addig adómentes vagyok, mig nem veszek ki pénzt a vállalkozásomból?


Természetesen a cél az, hogy kivehessek pénzt ebből a rendszerből, de amig félmilliókról beszélünk addig magam alatt vágnám a fát ha fejném ezt a rendszert mert csak késleltetném annak a helyzetnek az elérését amikor meg is lehet élni belőle.

Ekkor még a kérdésben szereplő mobilt és laptopot se érdemes megvenni, hanem érdemesebb mindent árúba fektetni.

2014. dec. 5. 09:59
 10/34 A kérdező kommentje:
Nyilván ha már megy akkor lesz egy könyvelő, de az alap dolgokkal azért nem árt tisztában lenni indulás elött.
2014. dec. 5. 10:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!