Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A kérdésem az adventi napok...

Tisztesség kérdése:

A kérdésem az adventi napok esti ünnepélyre vonatkozik! Milyen módon lehet árulni saját készítésű kézműves terméket? A NAV újabban ellenőrzi az adventi ünnepléseket, tényleg itt kell a korrupciót keresni az ünneplők között?

Figyelt kérdés
Aki munka nélkül keres milliokat, az nem korrupció?

#Kézmüves termék #régiböl újat!
2014. dec. 8. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:

A politikai részébe nem mennék bele.


A vásárra a válasz, hogy a városok, települések meghirdetik a vásárt, amire lehet jelentkezni, referenciamunkával. Ezeket a munkákat egy zsűri bírálja el, és ha nyersze, akkor bérelhetsz bódét/asztalt.

De ez az egész hónapokkal advent előtt elkezdődik, ilyenkor már hiába jelenteznél.

Talán majd jövőre.

De jól gondold majd át, mert egy-egy asztalnak is durva ára van, Debrecent olvastam nemrég, egy bódé 36 ezer körül van, de meg lehet felezni, az 18 ezer.

Van egy bódé, ahol gyertyák, kis kerámiák vannak, el sem tudom képzelni, hogyan árul ki kb. napi 10 órában több, mint 40 ezret. Hiszen haszna is kell, hogy legyen. És a vásár tart nov. végétől karácsonyig, az kb. 1 hónap, több, mint 1 millió csak a bérleti díj. Tényleg nem tudom, hogy ad el ennyi mindent, mert nagyon sokan megnézik a portékát, de csak elsétálnak előtte, ahogy én látom.

A másik, amit kérdeztél: igen, ellenőriznek, próbavásárlással. Megnézik, adsz-e nyugtát. Van-e engedélyed.

De engedély nélkül azt sem tudom, hova pakolnál le. Ezekben a vásárokban már rég egységes árusítóhelyek vannak, már egy sima piacon is, nem úgy van, hogy viszed magaddal a szátnyitható kisasztalkádat.


Na jó, még a végén csak válaszolok a korruopcióra is:

"Aki munka nélkül keres milliokat, az nem korrupció?"


Nagyon sok eset van, amikor nem! Ha örökölsz néhány milliót, és jól tudod befektetni, pl. értékpapírba, korábban aranyba, vagy ingatlanba, vagy csak lekötöd, és jó kamatot hoz, ez mind hozhat újabb milliókat, és érdemi munka nem történt.

2014. dec. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tisztelt Válaszadó!

Először is köszönöm, hogy kifejtette véleményét a kérdéseimre!


A kérdésem az adventi napok esti ünnepélyre vonatkozik de bővebben! Nem tudom, hogy városokban hogyan árulnak a régiből újat kisebb mennyiségbe, mivel ez is kézműves termék. A termékeket a vásárokban engedély nélkül lehet árulni, csak a helypénzt kell fizetni, jó esetben csak annyit árul, félnapi álldogálással, vagy 1500Ft-5000Ft-ig.

Vannak kreatív alkotások, sok kicsi termék, amiért nem kapnak 100Ft-200Ft-ig, a munkája több napig is eltart.


A korrupcióról leírtakkal egyet értek!

Én nem ezek re gondoltam a mai világban, lefizetett titkárnők, saját cégüket meglopó menedzserek, korrupcióra szakosodott partnercégek.

Vannak ügyvédek az országban, akik kijelentik, hogy ha havonta nem keres 4 000 000Ft-ót, nem éri meg tenni semmit! Halálos balesetek eltusolása, német állampolgároknak tanyás földek adásvételi szerződés meg írása, szlovák rendszámú terepjárók ügyintézése, idős emberek ingatlanát fejük felől eladják. Budapesti és másfelőli ügyvédek földeket vásárolnak, pályázati pénzek végett. Tisztelet a becsületes ügyvédeknek, mert ilyenek is vannak!


Üdvözlettel:


Jó egészséget kívánok és nyugodt kellemes ünnepeket!

2014. dec. 10. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!