Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozásommal...

Egyéni vállalkozásommal kapcsolatban szeretnék kérdezni . Lehet ebből problémám? Bővebben lennt.

Figyelt kérdés
Pénzügyi cégnél dolgoztam egyéni vállalkozóként és meg akarom szüntetni a vállalkozást. Diákként voltam bejelentve, hogy a járulékokat ne kelljen fizetni, de tanulói jogviszonyom nincs azóta se. (most már bánom a dolgot, mert csőbe húztak) 2 kifizetésem volt(július és december) amiről még nem csináltam meg az adóbevallást, mert állítólag azt év végén elég egyszer elintézni. Lehet ebből problémám? Vagy a havi járulékokat utólag ki kell fizetnem, ha most megszüntetem ? Esetleg, van olyan könyvelő itt aki ezt elvállalja és segít benn (BP)?

2014. dec. 11. 16:30
 1/6 anonim válasza:

nekem ebből az jött le hogy meg volt az egyéni vállalkozód KATA például diákként nem kellet fizetned az 50 ezret ez eddig okés valószínű jutalékos munka volt ez de a munkáltató nem fizetett utánad semmit se adót se járulékot


de most tényleg nappali viszonyos diák voltál?

mert akkor alapból az állam bácsi fizet helyetted


jutalékos volt?

2014. dec. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
könyvelőt nem a végén jaj segítsen valaki felkiálltással kell keresni, hanem az elején. Erről ez a véleményem. Tudom hogy fizetni kell neki, de ha fizettél volna, most nem állnál itt így. És egy bevallásból ez nincs meg, még akkor sem ha nullás... Havi járulékbevallást is küldened kellett volna nullásan.
2014. dec. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves második válaszoló: Ha tanuló, v nappali tagozatos hallgató attól még nem minősül munkaviszonyosnak, ezért nem 25 hanem 50 ezer az adó ha KATA-s.


Ha egyéni vállalkozó vagy, havi járulékbevallásra vagy kötelezett. Tudni kell meddig van igazoltan hallgatói v tanulói jogviszonyod, azonban ha az megszűnt, akkor onnantól ha nem volt máshol munkaviszonyod, vagy nem fizetted meg máshol a járulékot magad után, akkor egyéni vállalkozóként kellett volna megfizetned.


A havi járulékokat ha megszünteted ha nem akkor is ki kell utólag fizetned hiszen be kell vallani.


"Diákként voltam bejelentve, hogy a járulékokat ne kelljen fizetni, de tanulói jogviszonyom nincs azóta se."

Egyáltalán volt ilyen jogviszonyod?

2014. dec. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem, se tanulói jogviszonyom nem volt se főállásom. A cégnél ajánlották ezt a megoldást, mert így "nem kell" járulékot fizetni. És hogy nem lesz belőle baj, mert az adóhatóság nem ellenőrzi a kis és kezdő vállalkozásokat...
2014. dec. 17. 00:08
 5/6 anonim válasza:
Hát ezt meg szívtad...
2014. dec. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ez egyáltalán nem igaz, az hogy késlelteve az igen, egyre intenzívebben ellenőrzik, eleve a bevallás be nem adást, és annak tartalmát is, sőt, elvileg így már a te esetedben a btk is beléphet, ugyanis kvázi eltitkoltad az adókötelezettségeidet!
2014. dec. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!