Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A fizetésletiltásnak mi a...

A fizetésletiltásnak mi a menete ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Még nyáron voltam a NAV végrehajtási osztályán, mert több milliót követeltek rajtam, amiről azt sem tudtam, hogy létezik. Mint kiderült, összekeverték a nevem apáméval, és több év alatt nálam ketyegett az óra. Szerencsére sikerült megoldanom, így pár ezer Ft maradt csak a tartozás. Ekkor mondták, hogy küldenek csekket, fizessem be. Viszont csekk nem jött azóta sem, én pedig el is felejtettem ezt az ügyet.

Ma kaptam egy levelet a NAV-tól, hogy letiltják a fizetésem. Kapott egy példányt a cég is, ahol dolgozom. Ez most azt jelenti, hogy januárban majd ezt a kisebb összeget levonják abból a fizetésemből? Érhet valamilyen kár engem a munkáltatóm felől emiatt? Miután levonják, utána van valami teendőm, vagy kapok majd megint egy levelet, hogy kifizették, és nullázva vagyok?

A válaszokat előre is köszönöm!



2014. dec. 13. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, a következő béred már kevesebb lesz, egészen addig, amíg az összes tartozást le nem vonták.
2014. dec. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nagy huncut ez a nav, nekem is úgy kellett csekket kérni személyesen, hogy befizethessem az adó tartozásom :-)
2014. dec. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Szerencsére 1 havi levonással már nullán leszek, nem nagy a tartozás, csak idegesítő. :)
2014. dec. 13. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!