Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nem kapok az önkormányzattó...

Ha nem kapok az önkormányzattól semmi segélyt és regisztrálva sem vagyok mint álláskereső, akkor hogy van a TB dolog?

Figyelt kérdés

2014. dec. 18. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha kapsz járadékot, akkor a munkaügyi fizeti, ha nem, akkor magadnak kell fizetned a havi 6.810 Ft-ot.
2014. dec. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Neked kell fizetni. Menj be az OEP-hez és az ügyfélszolgálaton mindent elmondanak. Jobb ha minél előbb intézed, mert simán követelhetik rajtad pár hónap múlva, volt már itt olyan kérdező, akitől a több mint százezres elmaradását követelték.
2014. dec. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én csak a NAV-nál jelentkeztem be egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésére. Egészségpénztárnál akkor van bejelentési kötelezettséged, ha külföldön vállalsz munkát, vagy kitelepülsz.


NAV T1011-es nyomtatvány (előtte mindig az aktuális adóév száma, tehát idén 14T1011) van kitalálva rá.


Egy álláskeresői regisztráció sem ment fel alóla, mivel akkor nem kell fizetni ezt a bizonyos járulékot, ha valamilyen ellátást is kapsz. Tehát csak maga a regisztráció kevés lenne ehhez, ha álláskeresésit nem folyósítanak hozzá.

2014. dec. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az OEP nem fog adni navos csekket... xd
2014. dec. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Noha nem vagyok képzett és gyakorlott válaszadó, de a keserű tapasztalatok után megállapítható, hogy jelenleg akkor is fizetni kell a TB-t, ha nincs munkád, jövedelmed és regisztrálva sem vagy, holott Te sem kötöttél szerződést és nem írtál alá semmit. Nekem évekkel ezelőtt lejárt a munkanélküli járadék keretem,regisztrálva voltam, nem volt semmilyen jövedelmem, amiből a TB-t be tudtam volna fizetni, mindezek ellenére 5 évre visszamenőleg kiszámlázták a több százezres TB elmaradást. A gyakorlatban nem is nekem szól a fizetési kötelezettség, hanem a keresettel, vagy nyugdíjjal rendelkező családtagjaimnak, mely állapot további morális és etikai kérdéseket is felvet,de ez a csekkeket küldőket nem érdekli. Így jelenleg az is megállapítható, hogy a puszta létezésünk is veszteséges. Ha egyedül élsz, akkor kérvényezheted a szoc. osztályon a segélyt és a TB fizetését, ha nem akkor reméld a családtagjaid jótékony és szívélyes támogatását.
2014. dec. 21. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó Válaszoló!


Ez pontosan így van!


Törvényileg írták elő jó pár éve. Azelőtt a dolgozó "családtag" jogán volt e.ügyileg biztosítva az, akinek nem volt munkája.


Viszont egy halk megjegyzést tennék, és ezzel nem védeni szeretném az államot, (mivel jó és igazságos megoldás nincs) csak gondolkodásra serkenteni másokat:


Most fizetni kell havonta 6.810,- Ft-ot az egészségügyi ellátásra jogosultságért, ha nincs "munkád". Ennek átvállalását kérvényezheti bárki az önkormányzatnál, aki anyagilag nagyon rászorult.

A járulékért cserébe nem kell fizetned (mert hivatalosan nem kell!) a dokinál, kevesebbe kerül valamivel a gyógyszered, a műtét árát sem kell kifizetned.


Ha úgy döntene az állam, hogy mégsem kell fizetni ezt a havi járulékot, hanem azok, akiknek nincs biztosítása ilyen téren, térítsék meg az ellátások árát cserébe, szerintem nagyot néznénk, ha egy baleset kapcsán több százezres csekket nyomnának a kezünkbe, vagy éppen el sem látnának (hagynának meghalni), mert a rendszer szerint nincs biztosítottságunk.


Ilyenkor jönnek azok az emberek, akik azt mondják, soha nem járnak orvoshoz, miért fizessék? Ebben is van igazság, én is ezt mondtam, amikor 11 hónapig fizettem magam után, ahogy sikerült. Aztán eszembe jutott, hogy csak egy talpi szemölcs leégetése 15 ezer forintba kerül maszekon, egy szülés akár 300 ezerbe is, és akkor úgy döntöttem, nyelek egyet és inkább fizetem a havi 6.810,- Ft-ot, a semmiből.


Pro és kontra...

2014. dec. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az államnak kellene átvállalnia a rászorulók tb ellátását nem pedig teletömni ezt az országot üres stadionokkal. Még focizni sem tudunk.
2014. dec. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

... átvállalja (lásd fenti leírást), csak éppen náluk a rászoruló ott kezdődik, hogy konkrétan a lyukas nadrágján kívül nincs semmije...


Egyébként teljesen jogos a meglátás. Végül is "totális diktatúrában" élünk, csak most demokráciának hívják.

2014. dec. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Még annyit hozzátennék a témához, hogy az egész eljárás sorozatból hiányzik egy minimális humánus megközelítés legalább azok számára, akik munkanélküliek és nincs jövedelmük. Esetemben pl. hiányolom a sokat emlegetett "egyénre szabott" eljárást. Utólag az egyértelműen megállapítható, hogy az elmúlt húsz év alatt nem vettem igénybe táppénzt és kórházi kezelést, csak a negyedévenkénti gyógyszer felírással terheltem őket. A visszamenőleges TB kötelezettségnél talán ezt méltányolhatták volna, de, mint tudjuk nem egy szociálisan érzékeny és jótékonysági intézménnyel van dolgunk.
2015. jan. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Janitdi válasza:
Én 98ezret fizetem be pont e miatt de ha tájékoztatnak rendesen ezt az összeget meg úsztam volna.okos ember más kárán,buta a sajátján tanul..:(
2015. jan. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!