Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A szállítási költség hogyan...

A szállítási költség hogyan számít bele a vámkötelezettségbe?

Figyelt kérdés

Ausztráliából rendeltem ebay-ről. Utána olvasgattam a dolgoknak, hogy 22 euró alatt nincs semmilyen kötelezettség, afölött nem tudom meddig, pedig kell 27%-os áfát.


Számomra csak az nem világos, hogyha én álltam az útiköltséget, akkor az még hozzáadódik a termék árához, és úgy nem lépheti át a bizonyos összeget, vagy magának a terméknek kell 22 euró alatt lennie. Vagy az alapján kell adózni amit fizettem?



2014. dec. 28. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
szállítási díjjal együtt kell 22 alatt lennie
2014. dec. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
A termék+szállításnak kell összesen 22EUR alatt lennie, különben az összegre kell az ÁFÁ-t befizetni. Sokszor a feladó ráír egy kamu 20 euró körüli összeget a csomagra és simán átjön a vámon. Persze nem egy 100 eurós termék esetén, teljesen a vámosok sem hülyék.
2014. dec. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Szerintem itt nem írnak rá kamu összeget. Pláne, hogy dhl hozza ha minden igaz, szóval ott biztos jobban figyelnek. Ez egyébként elég nagy szemétseg. Mármint, ha én külön fizetek a szállításért, akkor a vámon miért vonják egybe a kettőt?
2014. dec. 28. 23:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert az áru értéke növekszik azzal, hogy ideszállítják... (Másrészt pedig mindenki úgy importálna autót, hogy autó $1 + szállítás $34500.)
2014. dec. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Mármint, ha én külön fizetek a szállításért, akkor a vámon miért vonják egybe a kettőt?"


A terméket nem X összegért veszed, hanem X+Y-ért, tehát annyiba kerül. Amúgy nem csak a kínai ebayesek írnak rá kamu összeget. Nemrég vettem egy pólót USA webshopból, ami szállítással együtt picivel 40USD fölött volt. A csomagon 19.95USD szerepelt... Amúgy ha csak a termék ára számítana, akkor bármit át lehetne húzni 1USD+999USD szállításért.

2014. dec. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen ez jogos.

Nem is azt mondom, hogy a szállítás után minek fizetni, hanem csak azt, hogy miért vonják egybe?

Fizettem egyszer x-ért, és egyszer y-ért, mégis x+y-t fizetek. A szállítás egy külön szolgáltatás.

Egyébként ha pl. steamen veszek egy játékot, vagy valami filmet, esetleg zenét, azt miért nem adóztatják?

De mindegy. Ezt biztos nálam okosabbak találták ki, szóval ez van, ezt kell szeretni.

2014. dec. 29. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!