Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Könyvelés teljesítés alapján?

Könyvelés teljesítés alapján?

Figyelt kérdés

A férjem egyéni vállalkozó és a könyvelője úgy könyveli a számlákat, hogy a számlakivonathoz kell csatolni mindent és csak azok a számlák kerülnek bele (mármint mennek a könyvelésbe) amiket vagy már mi kifizettünk vagy nekünk kifizették.


Pl.: ha kiálítottunk egy számlát 1.000.000 Ft-ról januárban és csak hiába jár le számla mondjuk februárban de csak augusztusban fizetik ki akkor augusztusban megy a könyvelésbe.


Szerintetek ez így jól van? Hát szerintem a teljesítés alapján lévő könyvelés nem ez. De nem vagyok könyvelő. Valaki tudna nekem segíteni?


2010. febr. 5. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Egyes könyvitel, pénzforgalmi alapú könyvelés esetében így kell csinálni.
2010. febr. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Teljesen jól csinálja a könyvelőd. Nem akkor kell könyvelni a számlát, amikor megírod, hanem amikor ténylegesen megérkezik a pénz, hiszen akkor van a bevételed. Mindig a valós pénzmozgás ideje számít. Gondold el, különben az is előfordulhatna, hogy kiállítotok egy nagy összegű számlát, amit a vevő a végén valami miatt mégsem fizet ki, ti meg elkönyvelhetnétek bevételként. Szerinted jól járnátok vele?
2010. febr. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem járnának jól vele, de a be nem folyt számlákat 30 nap után be kell állítani bevételként abba az időszakba, amelyikbe a 30 nap eltelte után számít. Az APEH-nak nem számít, hogy a vevő fizet vagy sem.
2010. febr. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Egyéni vállalkozónál a pénzmozgás számít.

A teljesítés alapján való könyvelés nem azt jelenti, hogy megcsináltad-e a dolgot, vagy átadtad/átvetted az árut, hanem azt, hogy pénzügyileg teljesítve lett-e.

Más lenne a helyzet, ha pl társas vállalkozás kettős könyviteléről lenne szó.

2010. febr. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elnézést, a 30 nap csak az EVÁS-nál van leírva. Tehát bevétel a befolyt bevétel, és kiadás a kifizetett kiadás. De ha ÁFA körös, akkor az ÁFA bevallásba azokat a tételeket és be kell venni, amelyeknél nincs pénzügyi teljesítés. A fizetendő ÁFÁ-t 30 nappal lehet csúsztatni.
2010. febr. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Könyvelő vagyok, bár most gyeden vagyok. Valóban pénzforgalmi szemlélet érvényesül, de az áfa tekintetében nem. Annyit javítanék 7.56-os válaszában, hogy a 30 már 45 napra módosult. Vagyis ha nem folyik be 45 napon belül a bevétel, a fizetendő áfa-t akkor is be kell állítani a bevallásba, abba az időszakba, amikor a 45 nap letelik. Ez már tavaly is így volt. Valamint a beérkező számlák esetén lehetőség van az áfa-t visszaigényelni a teljesítés időszakában függetlenül attól, hogy ki lett-e fizetve vagy sem.(Legalábbis így volt, amikor eljöttem Gyedre tavaly, nem tudom, hogy ez változott-e)
2010. febr. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez mind igaz amit leirtál, kedves utolsó, de én nem az ÁFÁ-ról, hanem a bevételről írtam, először tévesen, mert nem EVÁS-nál nem találtam olyat, hogy akkor is bevétel, ha nem fizetnek neki, de az EVÁS-nál igen. De ÁFA tekintetében minden jó, amit leírtál.
2010. febr. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!