Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Információra lenne szükségem:...

Teja kérdése:

Információra lenne szükségem: a férjemnek 21 nap szabadsága maradt a tavalyi évből. De a munkáltató nem tudja kiadni mondván, hogy nem tudja nélkülözni az embereit, viszont kisem fizette a szabadságát! Meddig húzhatja a kifizetést vagy a kiadást?

Figyelt kérdés
2015. jan. 6. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Március végéig megkaphatja, utána ki kell fizetni. Olyan nincs, hogy azt mondja, nem tudja nélkülözni: ő dolga, hogy oldja meg, de a munkavállalónak joga van a szabadnapokhoz.
2015. jan. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát nagyon kíváncsi leszek!! Eddig már sokféle időpontot hallottam ezért is tettem fel itt is a kérdést!

Köszönöm szépen a választ!

2015. jan. 6. 14:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor én mondok egy másikat:

A szabadságot az esedékessége évében KÖTELEZŐ kiadni! Nincs átvitel következő évre, csak és kizárólag abban az esetben, ha:

- a munkaviszony október 01-jén vagy azt követően kezdődött, ebben az esetben március 31-ig kell kiadni.

- kollektív szerződésben ebben állapodtak meg (akkor is csak a szabadság egynegyedét), ebben az esetben is március 31-ig ki kell adni,

- ha a munkáltató és munkavállaló írásban megállapodott, akkor a szabadság egyharmadát a következő év végéig ki kell adni,

- abban az esetben, ha előző évben kezdődött a szabadság, nincs megszakítás benne, akkor 5 munkanapot átnyúlhat a következő évre a kiadása.


Szabadságot pénzben megváltani kizárólag akkor lehet (hivatalosan), ha a munkaviszony megszűnik. Egyéb esetben TILOS!


Ha a munkáltató nem adja ki, és megunod, akkor a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőség hatásköre ezt vizsgálni, kötelezni rá a munkáltatót és - persze - büntetni is.

2015. jan. 7. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fentieket nem a kisujjamból szoptam ki, hanem ezzel foglalkozom...:)
2015. jan. 7. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az infót! Már több mint másfél éve dolgozik jelenlegi munkahelyén,először csak 11 nap szabadsága volt azt sem tudta kivenni,átvitték múltévre! Abból az összesített szabiból ami: 37 nap volt,nagynehezen kitudott venni 16 napot! Így maradt a tavalyi éről még 21 napja plussz az idei évi!!
2015. jan. 12. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!